Nacházíte se zde: Rhino3D.cz > Články > Zásuvné moduly > RealFlow importer pro Rhino 4


RealFlow importer pro Rhino 4

Publikováno: 29.4.2008 | Autor: David Rutten | Rubrika: Zásuvné moduly | Komentáře: 1 - Doporučit

RealFlow ikona 1RealFlow je oceňovaný simulátor kapalin od společnosti Next Limit Technologies (která je také autorem Maxwellu) určený k simulací tuhých i měkkých těles. Geometrii z Rhina lze importovat do RealFlow pomocí filtu pro Lightwave (*.lwo), polygonové plošky mohou být pouze trojúhelníkové. S tímto zásuvným modulem můžete nyní importovat řešení z RealFlow zpět do Rhina.

Simulace kapalin v RealFlow

RealFlow je oceňovaný simulátor kapalin od společnosti Next Limit Technologies (která je také autorem Maxwellu) určený k simulací tuhých i měkkých těles. Geometrii z Rhina lze importovat do RealFlow pomocí filtu pro Lightwave (*.lwo), polygonové plošky mohou být pouze trojúhelníkové. S tímto zásuvným modulem můžete nyní importovat řešení z RealFlow zpět do Rhina.

Pokud ještě přesně nevíte, co RealFlow dokáže, podívejte se na následující video:

 

RealFlow je částicový generátor, který dokáže vyjádřit proud částic pomocí polygonových sítí. Tento importér načítá z řešení RealFlow polygonová i částicová data. Není to typický importní plugin, protože místo jednotlivých souborů načítá animace. Formát *.bin nenajdete v seznamu souborů v dialogovém okně Rhina.

Po nahrátí pluginu se objeví nový příkaz _RealFlowImporter. Tetno příkaz váz vyzve k výběru souborů *.bin. RealFlow exportuje částicová a polygonová data do samostatných souborů, ale oba mají koncovku *.bin. Pokud vyberete více než jeden soubor, importér se omezí pouze na tuto podmnožinu animace. Po definici rozsahu snímků se objeví dialogové okno Solution Browser:

Všimněte si, že v této chvíli již není příkaz aktivní. Když je zobrazeno toto dialogové okno, můžete spouštět jiné příkazy. Dialogové okno se skládá z následujících částí:

Particle mode

Pokud jste vybrali jeden nebo více částicových snímků, řídí tato dvě tlačítka typ zobrazení částic. Částice mohou být vykreslovány buď jako malé kluičky nebo jako pohybové trajektorie. Pokud ale z RealFlow importujete polygonová data, nemají tato dvě tlačítka žádný efekt.


Částice z RealFlow zobrazené jako kuličky a jako trajektorie...

Palette

Data z RealFlow často obsahují dodatečné informace, jako je tlak, rychlost nebo teplota. Barvu částic nebo polygonové sítě můžete změnit přepnutím na jeden z těchto zobrazovacích režimů. Pokud tato data v určitém snímku nejsou k dispozici, změní se barva na výchozí, velice hezkou oranžovou :)


Síť z RealFlow zobrazená pomocí konstantní palety a pomocí palety vyjadřující rychlost...

Frame control

Tato tlačítka vám umožní přechod na sousední snímky nebo pro náhled celé animace. Opětovným stisknutím tlačítka Play ainmaci přerušíte (pauza). Zobrazení částic během náhledu Play / Pause má prioritu před běžným scrollováním. Je rovněž zajištěno, že pořadí zobrazení je oprimalizováno pro aktuální pozici kamery. Během režimu scrollování tyto optimalizace nejsou aktivní kvůli rychlému překreslování.

Record sequence

Podobné jako tlačítko Play / Pause, kromě toho, že exportuje snímky pohledu jako bitmapy. Tato operace nemůže být momentálně přerušena. Jakmile stisknete Recording, musíte počkat na dokončení příkazu.

Bake Geometry

Vloží aktuální snímek jako objekt Rhina. Buď jako mrak bodů, skupinu čar nebo polygonovou síť, podle nastavení.

Timeline slider

Rychlý pohyb v časové ose. Pokud importujete řešení s mnoha částicemi nebo rozsáhlé sítě, nebude pohyb plynulý. Protože monžství dat, importovaných z RealFlow, potenciálně mnohonásobně přesahuje dostupnou paměť, nejsou snímky cachovány. Místo toho bude každý snímek při svém zobrazení načítán z pevného disku. Pokud vypnete všechny aplikace, které intenzivně přistupují na pevný disk, mělo by se zobrazování výrazně urychlit.

 

 

 

 

Související odkazy

Nahoru ↑

Diskuse k článku

  • [1] delph – 30. 04. 2008, 15:10

    reagovat

    kapaliny u pevný částice hodně dobrý, ale ta pára ještě nebyla uplně to ono. ale stejně čubrním to přelívání vody hodně reálný