Nacházíte se zde: Rhino3D.cz > Články > Zásuvné moduly > Nový zásuvný modul Curve Piping


Nový zásuvný modul Curve Piping

Publikováno: 4.6.2008 | Autor: Jan Slanina | Rubrika: Zásuvné moduly | Komentáře: 5 - Doporučit

Curve Piping - ikonaCurve Piping je nový zásuvný modul pro Rhino 4, kerý při renderování převádí křivky na objemové "potrubí". Díky tomu křivky vidíte v renderu jako hmotné. Zásadní výhodou je, že křivky nemusíte převádět fyzicky na potrubí před renderem (příkazem Potrubí nebo Pipe) a zatěžovat tak grafickou kartu při manipulaci se scénou, protože převod potrubí na polygony je obecně dost náročný na množství polygonů.

Curve Piping umožňuje převádět křivky na polygonové sítě během renderování.

Instalace: stáhněte si archiv pod článkem, rozbalte jej a soubor CurvePiping.rhp nakopírujte do adresáře Plugins v instalačním adresáři Rhina. Poté v menu Rhina zvolte Nástroje > Volby, resp. Tools > Options a v záložce zásuvné moduly, resp. Plug-Ins tento modul nainstalujte

V okně Vlastnosti objektu (Object Properties) v roletovém políčku "Curve Piping" můžete změnit poloměr, přesnost uzavření konců (End Cap) a další parametry. Zásuvný modul ke své činnosti vyžaduje RDK kompatibilní renderer (například Brazil).

Zásuvný modul Curve Piping je určen pro Rhino 4.0 SR3 (nebo novější) a také musíte mít nainstalované Rhino RDK. Je ale možné, že RDK již máte nainstalované, v takovém případě s RDK stáhněte a nainstalujte pouze tehdy, pokud při pokusu o instalaci tohoto pluginu obdržíte chybové hlášení "Dependant DLL not found".

Zásuvný modul Curve Piping pro Rhino 4

Potrubí vytvořené z křivek se neobjeví ve vyrenderovaném pohledu, pokud nebude zatržena volba Renderovat křivky (Render Curves) ve vlastnostech renderu. Budou ale zobrazovány ve vystínovaném režimu a v dalších OpenGL režimech.

Curve Piping
Autorem tohoto obrázku je David Rutten

Související odkazy

Nahoru ↑

Diskuse k článku

 • [11] Pavel Bukacek31. 12. 2011, 19:57

  reagovat

  dobry den, zatim to vzdy vyresilo nainstalovani nejnovejsiho RDKcka
  to najdete na webu mcneela, http://download.rhino3d.com/RDK/4.0/release/downlo ad/

 • [10] gab – 31. 12. 2011, 13:51 – reakce na [2]

  reagovat

  Dobrý den, stala se mi stejná věc s V ray - hlášení: nelze nahrát, nebyla specifikována oraganizace vývojaře. Poté co jsem nainstaloval SDK RDK a curvepipe. Vše jsem zase odinstaloval, i Rhino jsem přeinstaloval, nic nepomohlo. Našli jste nakonec způsob jak lze v ray zase zprovoznit? děkuji.

 • [3] Robo – 04. 06. 2008, 22:52 – reakce na [1]

  reagovat

  No ja som ztahoval posledny RDK tak nejak v januari a vyhodilo mi to iste (myslim, ze to RDK potrebuje posledne vydanie V-ray, s nim by to malo fungovat, mozno sa ale mylim). Niekde na asgvis fore je postup ako to vratit do povodneho stavu.

 • [2] fhb – 04. 06. 2008, 18:59

  Reaguje: [10] - reagovat

  Stal se mě stejný problém jako Petull, má někdo řešení jak tomu předejít.

 • [1] Petull – 04. 06. 2008, 13:33

  Reaguje: [3] - reagovat

  Tak reku to skúsim ale musel som si doinštalovať to RDK. Neviem akým zázrakom, ale odpálilo mi to VRAY. Proste po znovuspustení Rhina mi hodilo hlášku, že VRAY nie je možné načítať a či chcem tento zásuvný modul (VRAY) blokovať. :-(