Nacházíte se zde: Rhino3D.cz > Články > Zásuvné moduly > T-Splines 2.0 WIP RC-5


T-Splines 2.0 WIP RC-5

Publikováno: 12.6.2008 | Autor: Jan Slanina | Rubrika: Zásuvné moduly | Komentáře: 0 - Doporučit

T-Splines oficiální uvedení - ikonaNejnovější pracovní verze T-Splines 2.0 WIP Release Candidate 5 obsahuje nové příkazy pro polygony, nové příkazy pro vyhlazený režim a opravy chyb. V této WIP verzi se stále nachází chyby, které mohou způsobit zhroucení Rhina a poškození souborů, nepoužívejte ji proto na jakoukoliv komerční práci.

Upozornění: toto NENÍ nejnovější komerční update T-Splines verze 1 (to najdete na následující adrese: http://www.tsplines.com/rhino/plugin.php)

Nepoužívejte toto Work-In-Progress (WIP) vydání pro reálné projekty. Pokud jste ale ochotni pomoci s vývojem a zúčastnit se testování, pak si tuto verzi nainstalujte. V tomto WIP vydání je stále mnoho chyb, které způsobují zhroucení příkazu.

Tuto verzi si můžete stáhnut zde: http://www.tsplines.com/store/wip.php

Zlepšení v této verzi se týká zejména úprav manipulátorů a výběru.

1. tsEditMode, což je paleta, kterou jsme vytvořili pro modelování v polygonovém prostředí, je nyní nohem menší, je podobná jako nástrojová paleta a obsahuje ikony pro režimy manipulátoru i pro modifikaci výběru.

T-Splines pro Rhino 4

2. Manipulátor nyní ukazuje o kolik stupňů se objekt otočil.

TSplnies pro Rhino 4 - manipulátor
3. Režimy výběru

Uživatel nyní může přepínat režimy výběru pomocí horkých kláves (lze nastavit v dialogovém okně Volby Rhina v záložce T-Splines; výchozí klávesy jsou A,S,D a F) nebo pomocí tlačítek v paletě tsEditMode. Horké klávesy zůstávají aktivní po celou dobu, kdy je otevřen tsEditMode. Momentálně tento příkaz funguje pouze s polygonovými T-Spline objekty, nikoliv s vyhlazenými T-Spliney.

Pro změnu výběru na manipulátory typu vcrhol, hrana nebo plocha držte klávesu Alt a klikněte na ikonu, na kterou se chcete přepnout. Při držení klávesy Alt můžete použít také horkou klávesu, tím ale ovlivníte menu Rhina (budeme muset vymyslet jiné řešení).

Zúžení a rozšíření výběru je možné provést klávesami "-" a "=".

Pokud chcete vybrat celou smyčku hran, vyberte hranu v režimu výběru hran a poté při kliknutí na tlačíto hrany stiskněte "L" nebo držte klávesu Shift.

Stiskem kláves Alt a Shift změníte ikonu pro tlačítka, jejichž funkce se podle toho změní.