Nacházíte se zde: Rhino3D.cz > Články > Zásuvné moduly > Nová úroveň spolupráce mezi programy Rhino a Solidworks


Nová úroveň spolupráce mezi programy Rhino a Solidworks

Publikováno: 27.6.2006 | Autor: Jan Slanina | Rubrika: Zásuvné moduly | Komentáře: 0 - Doporučit

Solidworks - ikonaMcNeel od začátku tvrdil, že jeho Rhinoceros není konkurentem jiných CADových balíků a už vůbec ne objemových CADů; naopak, je pro tyto systémy skvělým doplňkem v oblastech plošného modelování, kde tyto programy ze své definice poněkud zaostávají. Tuto svoji filozofii opět potvrdil spoluprací se SolidWorks Corporation, díky níž můžeme nyní otevírat nativní soubory Rhina přímo v programu SolidWorks.

Interoperabilita mezi programy Rhino a SolidWorks

Nyní můžete otevírat nativní soubory Rhina přímo v programu SolidWorks. Umožňujeme spolupráci mezi jednotlivými disciplínami designu tím, že boříme tradiční bariéry, způsobené nutností převádět data mezi různými programy pro CAD. To přináší vyšší produktivitu a lepší komunikaci mezi víceoborovými týmy a také lépe inetgrovaný proces souběžných inženýrských prací.

Skvělé koncepční modelování

Rhino nabízí designérům skvělé nástroje pro modelování konceptů. Jeho schopnosti v oblasti modelování NURBS křivek a ploch jsou favorizovány designéry po celém světě. S Rhinem mohou designéři zkoumat objekty volných tvarů a mohou snadno sdílet své koncepty prostřednictvím vyspělých nástrojů pro renderování a animaci.

Objemové modelování světové úrovně

SolidWorks nabízí intuitivní a přímé 3D CAD nástroje, které pomáhají designérským týmům vyvíjet lepší výrobky. Díky tomu, že mohou nyní otevřít soubory Rhina přímo v SolidWorks, mohou nyní designéři pokračovat v práci na konceptech a dolaďování produktů, analyzovat je pomocí COSMOSWorks® a MoldFlowXpress® a přidávat jim veškeré technologické detaily, které jsou nezbytné pro výrobu.

Rhino a SolidWorks

Mnoho designérů po celém světě používáve svém procesu návrhu nových výrobků úspěšně Rhino a SolidWorks ve vzájemné symbióze.

Díky podpoře nativních souborů Rhino .3dm můžete:

  • otevírat soubora Rhina přímo v dialogovém okně SolidWorks pro otevírání souborů
  • importovat soubory Rhina do aktuální součásti SolidWorks
  • editovat definici prvku Rhina za účelem náhrady jiným souborem Rhina
  • vyvolat editaci plochy Rhina přímo ze SolidWorks a po úpravě vrátit plochu do SolidWorks.

Tento doplněk do SolidWorks si můžete bezplatně stáhnout v odkazu pod článkem. Soubor má velikost 2.3 MB. Vyžaduje SolidWorks 2006 se SP4 nebo novějším.

Související odkazy

Nahoru ↑