Nacházíte se zde: Rhino3D.cz > Články > Zásuvné moduly > Nový modul pro export 3D PDF přímo z Rhina


Nový modul pro export 3D PDF přímo z Rhina

Publikováno: 22.11.2009 | Autor: Jan Slanina | Rubrika: Zásuvné moduly | Komentáře: 4 - Doporučit

ikonaSpolečnost SimLab Soft vyvinula nový zásuvný modul pro export souborů 3D PDF z Rhina. Tento modul umožní uživatelům sdílet své modely se svými zákazníky, kteří si je mohou prohlížet ze všech stran, aniž byste jim museli posílat modely z Rhina a riskovat jejich zneužití. Tento modul je velice levný a zakoupíte jej v našem internetovém obchodě 3Dshop.cz. Modul je pro nekomerční použití dokonce zdarma!

Jednoduché použití

Přímo z prostředí Rhina můžete jediným kliknutím exportovat vysoce kvalitní soubory 3D PDF, které můžet sdílet s ostatními uživateli. Soubory 3D PDF lze použít například při korekturách, pokud chcete získat rychlou odezvu od zákazníka, ale zároveň kvůli obavě ze zneužití nechcete dávat z ruky svá původní 3D data (model z Rhina). Zákazníkovi stačí, když bude mít nainstalovaný populární prohlížeč Acrobat Reader, který funguje i jako prohlížeč 3D dat.

3D PDF z Rhina

Zásuvný modul pro Rhino umožňuje uživateli připojit volitelný text do záhlaví a zápatí (Header a Footer) pro přesnější popis svého 3D modelu pomocí dialogového okna Header/Footer.

3D PDF a Rhino - hlavička a patička

Rychlý a přesný výstup

Níže si můžete stáhnout dva příklady souborů 3D PDF, vygenerovaných pomocí zásuvného modulu Pro Rhino od společnosti Simlab. Oba mají definovaný text záhlaví a zápatí. Kliknutím na obrázek si stáhnete příslušný soubor, který si můžete prohlédnout v plném 3D zobrazení v Acrobat Readeru od Adobe.

3D PDF z Rhina - ukázka 1

3D PDF z Rhina - ukázka 2

Stáhněte si zkušební verzi

Zkušební verze tohoto zásuvného modulu přidává do expotovaného souboru záhlaví, ve kterém je uvedeno, že soubor byl vygenerován ve zkušební verzi zásuvného modulu pro Rhino.

Stáhnout 3D PDF z Rhina pro Windows - Demo \ zdarma pro nekomerční použití


Cena a dostupnost

Cena modulu je 75 USD. Aktuální cenu v Kč dle denního kurzu a možnost objednání najdete na níže uvedeném odkazu v našem intrnetovém obchodě 3Dshop.cz.

Doporučujeme aktualizovat prohlížeč Acrobat Reader na nejnovější verzi 9.0 na této adrese http://get.adobe.com/reader/otherversions/

Související odkazy

Nahoru ↑

Diskuse k článku

 • [4] Pavel Bukacek31. 03. 2011, 12:10

  reagovat

  dobry den,
  v tom pripade muzete vyzkouset SimLab Composer ve verzi 3D PDF Edition, http://www.simlab-soft.com/3d-products/simlab-comp oser-main.aspx
  jedna se o samostatny program, do ktereho se objekty importuji napr. pres format Rhino 3DM, OBJ, 3DS nebo DWG/DXF a vystupem je 3D PDF soubor
  cena zacina cca. na 2000Kc a k dispozici je i demoverze

 • [3] honza – 18. 03. 2011, 11:42

  reagovat

  Zdravim, neexistuje neco podobneho pro Rhino 3 - to nam zatim dostacuje a kvuli exportu do pdf bychom museli investovat do rhina4?

 • [2] bacik – 22. 11. 2009, 20:06

  reagovat

  Velice užitečné!! :-) Na tohle jsem čekal. Už mám vyzkoušeno a vše funguje jak má, dokonce mě překvapily velké možnosti upravení zobrazení přímo v Readeru.

 • [1] mousek22. 11. 2009, 14:00

  reagovat

  Treba upozorniť, že to musí byť otvorené iba v programe adobe reader. Ja používam foxit reader pre jeho mänšiu potrebu systémových prostriedkov ale tam to nefunguje.