Nacházíte se zde: Rhino3D.cz > Články > Zásuvné moduly > Nové obrázky z modulu V-Ray pro Rhino


Nové obrázky z modulu V-Ray pro Rhino

Publikováno: 18.11.2005 | Autor: Jan Slanina | Rubrika: Zásuvné moduly | Komentáře: 10 - Doporučit

VRay-obrazky_ikonaVývoj netrpělivě očekávaného zásuvného modulu V-Ray pro Rhino je v plném proudu, ale na rozdíl od všeobecných zvyklostí firmy McNeel probíhá neveřejně, neboť vývojářem je v tomto případě nezávislá firma ASGvis. K tomuto modulu má přístup pouze pár vyvolených se zkušeností s V-Rayem pro MAXe, nicméně již uvolnili pár obrázků pro nás ostatní, abychom se taky trochu namlsali :-)

Většinou se jedná o první či jedny z prvních výtvorů jednotlivých beta testerů a spíše než o úžasné scény jde o vyzkoušení těch funkcí a technologií, které již fungují, i přesto však lze mezi obrázky najít mnoho zajímavých a slibných kousků. Například o následujícím renderu jeho autor Wouter napsal: "Toto je starý školní projekt, který jsem udělal před několika lety. Soubor obsahuje 1300 spojených ploch (mnoho malých válečků a konstrukčních záležitostí, render Rhina měl většinou problémy s výskytem malých a velkých objektů současně v jedné scéně). Doba renderu ve V-Rayi byla 10 minut."

VRay 01

Vypadá to, že Rhino se pomalu po MAXu stává jedním z nejlépe vybavených programů v oblasti renderingu - k dispozici již jsou nebo v brzké době budou moduly Flamingo, Penguin, Toucan, Maxwell, Brazil a V-Ray - k absolutní dokonalosti chybí snad už jenom MentalRay a Finalrender. Tato situace je o to paradoxnější, že ještě někdy před rokem byla situace s renderováním v Rhinu spíše tragická a uživatelům nezbývalo, než exportovat své modely do aplikací jako MAX nebo Cinema a rvát si vlasy při neustálých převodech modelů na polygony a při nekonečných problémech se změnami modelu, nových převodech, novém nastavování materiálů v cílové aplikaci...

Hlavní výhodou V-Raye je jeho ďábelská rychlost při současném zachování špičkové kvality renderovaných obrázků. Například v galerii na serveru www.evermotion.org tvoří V-Ray téměr monopol mezi renderovacími moduly a jeho použití sahá od jednoduchých objektů renderovaných na podložce až po úžasné fotorealisticky vyrenderované detailní interiéry.

Další obrázek od Woutera - všimněte si HDRI nasvícení, odrazu a lomu světla, měkkých stínů a kaustických efektů:

VRay 02

Zbytek obrázků z V-Raye pro Rhino najdete v galerii pod článkem. Podívejte se také na odkaz, který je uveden níže - najdete tam skvělé obrázky z V-Raye pro Rhino. Už teď se můžete těšit na to, že v blízké budoucnosti budete moci provádět stejné psí kusy přímo v Rhinu :-) Můžete se také podívat na tutoriály se základy V-Raye a pomalu se připravovat na to, co vás čeká a nemine ;-)

Nahoru ↑

Diskuse k článku

 • [10] Studio 2019. 07. 2009, 13:46

  reagovat

  S posunem 4 let mohu prohlásit, že Rhino je velký pomocník. Pro renderování už jsou dnes kvalitnější stroje, vše trvá jen pár minut. Stále objevuji nové a nové funkce a to nejen pro přístrojové modelování. Zásuvné moduly nyní umožňují to, co dříve uměl jen Max.

  A když vezmu dnešní cenu (3.500,-), tak je Rhino hodně slušný nástroj.

 • [9] Jan SLanina29. 11. 2005, 10:38 – reakce na [8]

  reagovat

  hrabeX: v brzké době má být oznámen nový mapovací nástroj pro Rhino a vypadá opravdu zajímavě. Pár informací je v threadu na http://www.rhino3d.sk/viewtopic.php?t=353

 • [8] hrabeX – 28. 11. 2005, 18:28

  Reaguje: [9] - reagovat

  Jak bude reseno mapovani textur? Vsechny obrazky ukazuji pouze zakladni materialy, ale co UV mapping? rhino samo o sobe je na tom hodne bidne...

 • [7] Delph – 20. 11. 2005, 23:41

  reagovat

  dzon: to by byla dobrá funkce :) navíc já věčně nejsme doma bych moh rendrovat mnohem víc :D

 • [6] Khalid – 20. 11. 2005, 18:25

  reagovat

  Konečně dobrej render do Rhina. Předpokládaná cena? Asi dost :(

 • [5] Khalid – 20. 11. 2005, 18:02

  reagovat

  Konečně dobrej render do Rhina. Předpokládaná cena? Asi dost :(

 • [4] dzon18. 11. 2005, 20:30

  reagovat

  Zdravím, nevíte jestli to bude umět něco jako nastavení fronty pro rendrování? V Alias Image Studiu jde nastavit fronta pohledů a pak to nechat rendrovat třebas přes noc. Je to celkem dobrá věc. Popřípadě jestli něco takového umí Brazil? Díky. Dzon

 • [3] Jan Slanina18. 11. 2005, 14:47 – reakce na [2]

  reagovat

  Pro Pudlika: V-Ray patří mezi nejrychlejší renderovací moduly a určitě je mnohem rychlejší než Flamingo. Odhaduju že většina těch obrázků v galerii byla spočítána za pár minut až desítek minut, nejednalo se o hodiny.

 • [2] Pudlik – 18. 11. 2005, 14:21 – reakce na [1]

  Reaguje: [3] - reagovat

  FANTASTICKÉ! Bolo by možné uviesť ako je to s rýchlosťou renderovania napríklad pri porovnaní s Flamingom? Či už s jednotkou alebo dvojkou....alebo inými renderovacími programami? Každopádne ale je to pokrok a konečne dôvod pre viacerých ľudí prejsť na Rhinoceros ;-)

 • [1] delph – 18. 11. 2005, 11:54

  Reaguje: [2] - reagovat

  podle posledního obrázku soudím že v-ray docela dobře zvládá i iluminiscenci (svítivost samotného oběktu :o)