Nacházíte se zde: Rhino3D.cz > Články > Rhinoceros > Spouštíme 3Dshop.cz - ráj každého 3D grafika


Spouštíme 3Dshop.cz - ráj každého 3D grafika

Publikováno: 12.12.2006 | Autor: Jan Slanina | Rubrika: Rhinoceros | Komentáře: 0 - Doporučit

Otevirame 3Dshop - ikonaDnes jsme oficiálně otevřeli 3Dshop.cz, největší český internetový obchod pro 3D grafiku. Naleznete zde vše pro programy Rhino, 3ds Max, Maya, Cinema 4D, ZBrush, Modo, XSI a další. V nabídce je 3D software, knihy, DVD tutoriály, 3D modely, textury, magazíny a další položky. Na naprostou většinu sortimentu poskytujeme slevu 5%. Navštivte 3Dshop.cz ještě dnes!

Vážení a milí,

po více než půlroce workoholického šílenství a agonicko-maniakální smršti probdělých nocí vám představujeme naše čerstvě narozené a pečlivě vymazlené dítko - 3Dshop.cz. Tento projekt vznikl z čistého nadšení a fanatického zápalu pro věc a věřím, že to bude cítit z každé stránky, kterou navštívíte. No ano, nakonec... je to "jenom" obchod... ale... je tak trochu jiný. Jistě, mohli jsme nakopírovat z anglických webů dva odstavečky popisu zboží a nahodit link na stránky výrobce - nastudujte si to tam sami a my vám to pak milostivě prodáme... proč se exponovat, když jiní to dělají taky tak. Jenže to bychom nesměli být my, striktní fanatici z Dimensia Dimensio

Že je 3Dshop bezkonkurenčně největším obchodem s 3D grafikou na českém a slovenském webu, to snad ani není poteba dodávat, to zjistíte sami po prvním nahlédnutí do seznamu našich produktů. Nejsme troškaři a když se do něčeho pustíme, tak to musí být perfektní a musíme v tom být nejlepší. Mnohem důležitější je ale fakt, že jsme první, kdo na náš trh dovezl nejkultovnější pojmy ze světové 3D scény - tutory od Gnomon Workshopu, Digital Tutors a CG Academy, knihy od Sybexu, Focal Pressu nebo Wiley, 3D modely z Evermotionu, textury od Total textures a další...

Je mi ctí poděkoval všem, kteří se na zrodu 3Dshopu podíleli. Můj největší dík a respect putuje do PeckaDesignu, který je autorem tohoto shopu, skutečné to technologické lahůdky vyšperkované znamenitými libůstkami, vyvinutými speciálně pro nás. Od grafiky přes programování až po redakční systém je vše čistá prácička a díky tomu věřím, že 3Dshop patří nejen k české špičce...

3Dshop má tu zajímavou vlastnost, že v každém, kdo s ním přišel do styku, budil už od počátku nadšení a velkou chuť se podílet na jeho vzniku a pomáhat s tou heroickou prací. Moje big thanks proto patří: Darklightovi za pomoc s vkládáním Digital Gnomonů do redakčáku a za vytvoření fóra. Miklovi za pomoc s překlady k Digital Tutors a za neutuchající podporu. Polygonovi za překlady knížek o Maye a velký Alfonzovi za pomoc s Analog Gnomony.

V neposlední řadě bych chtěl poděkovat všem, kteří mě v této myšlence podrželi, vyjadřovali mi podporu a utvrzovali mě v přesvědčení, že moje vize není jen pouhou suicidální tendencí - díky Miklo, Loocasi, ReWegare, Sniffere, MikeDee, Furo, Mousku, Blackchickene, Delphe a neméně děkuju všem statním, na které si teď moje sklerotická lebka nevzpomene...

A nakonec bych chtěl přemnoho poděkovat Pascalovi Blanché, který mi dal laskavé svolení k použití jeho skvělého artworku, jenž se uhnízdil v hlavičce a stal se maskotem a tváří našeho webu... thanks & big respect...

Omluvte prosím dětské nemoci, které tento obchod budou ze začátku provázet, pár dnů od jeho otevření berte jako testovací provoz a přehlížejte velkoryse různé blešky, nepřeložené texty, chybějící popisy... nebojte, pracujeme na tom. A taky bych se chtěl omluvit všem dychtivě čekajícím za velké zpoždění, které otevření našeho obchodu provázelo. Tento krajíc ukázal se býti větším než velkým, ale tak už to u megalomanských projektů bývá...

A co vlastně bude náš internetový obchod 3Dshop.cz nabízet? Není toho málo. Podívejme se na pár zajímavostí v jednotlivých kategoriích zboží:

Software

Nenechejte si ujít možnost koupit Rhino o 5% levněji! Například na komerčním Rhinu ušetříte celkem 1 700 Kč a to je rozhodně silný argument pro nákup na 3Dshopu. Kromě Rhina zde můžete koupit i V-Ray pro Rhino a také nesmírně atraktivní modelář ZBrush, který je u nás značně populární, jak odhalila naše velká anketa.

ZBrush

Hardware

Hardware pro 3D grafiku je velice zajímavá oblast a buďte si jisti, že v této sekci budou přibývat velice pozoruhodná zařízení. Už teď jsme vám připravili světovou novinku. Jedná se o zcela nový typ polohovacího zařízení SpaceNavigator od výrobce 3Dconnexion. Toto polohovací zařízení vám umožní levou rukou plynule manipulovat 3D modelem v prostoru, zatímco pravou rukou pomocí myši vybíráte příkazy, manipulujete s řídicími body atd. Díky šesti stupňům volnosti lze s objektem například současně zoomovat a otáčet, což nebylo při práci s myší a klávesami Alt, Shift a Ctrl možné. Tato zařízení samozřejmě pracují i v Rhinu. Ale pozor, zkušení uživatelé varují: tyto stroječky jsou silně návykové! A to nejlepší nakonec: SpaceNavigator s licencí pro domácí a školní použití (Personal Edition) stojí pouze 1 377 Kč bez DPH.

SpaceNavigator od 3Dconnexion

Tutoriály na CD a DVD

Určitě největší část našeho obchodu patří tutoriálům na CD a DVD. Tato metoda videovýuky je v zahraničí mimořádně rozšířená a oblíbená, místo zdlouhavého čtení knihy stačí sledovat komentované video s kompletním postupem práce (ať už se jedná o malbu od čistého plátna až po finální dílo nebo modelování postavy příšerky včetně texturování a renderu) a vy tak máte možnost sledovat při práci největší světové odborníky v daných oblastech, nejčastěji se jedná o hollywoodské umělce, kteří pracují na filmech typu hvězdné války nebo Pán prstenů. Naučíte se kreslit tužkou i v programech Photoshop a Corel Painter. Dozvíte se, jak pracovat s programy 3ds Max, Maya, ZBrush a s dalšími. Pokud nechcete ztrácet čas hledáním tutoriálů po Internetu, jsou DVD tutoriály tím pravým zdrojem poznání pro vás. V naší nabídce najdete ty nejznámější výrobce tutoriálů, jako je The Gnomon Workshop, Digital Tutors nebo CG- Academy.

The Gnomon Workshop

Textury

Kvalitní textura je základ fotorealistické vizualizace. Na našem webu si můžete vybrat z velice široké palety textur z kolekce 3D Total - tato kolekce obsahuje 15 různých DVD, napěchovaných texturami! Pro profesionály z oblasti vizualizací máme v nabídce špičkovou kolekci Arroway Textures, které představují to nejlepší, co lze v oblasti textur najít. Extrémně vysoké rozlišení v řádu mnoha tisíc bodů vám zajistí, že povrchy ve vašich vizualizacích budou stále perfektně detailní a ostré, bez ohledu na to, jak moc se k nim s kamerou přiblížíte.

Total Textures

3D modely

Dnes už je nemyslitelné, že by si v komerčním projektu modeloval grafik do vizualizace sám veškerý nábytek, dveře, světla a další příslušenství. Naštěstí existuje mnoho CD s hotovými knihovnami kvalitně vymodelovaných prvků. Nejznámější z nich jsou Evermotion Archmodels, vysoce kvalitní knihovny modelů z nejrůznějších oblastí. Na následujících obrázcích můžete posoudit použití těchto modelů v reálných vizualizacích:

Evermotion Archmodels 01

Evermotion Archmodels 02

Knihy

V našem obchodě samozřejmě nemohou chybět ani vám dobře známé knihy z vydavatelství Ballsitic Publishing a 3DTotal. Jako na naprostou většinu našeho sortimentu dostanete i na tyto knihy slevu 5%. V brzké době v nabídce přibudou odborné anglické tituly, nejčastěji s tematikou programů 3ds Max a Maya.

Ballistic Publishing - ExotiqueBallistic Publishing - EXPOSÉ 4

A to je tak asi vše, co jsem měl na srdci. Na jedné straně cítím určitou nostalgii za tím úžasným obdobím hyperaktivního nadšení z tvorby, které dnešním dnem skončilo, na druhou stranu teď vzniká něco dalšího, nový web je na světě, začíná dýchat a rozhlíží se po světě kolem sebe... Pokud mu budete pomáhat při jeho prvních krůčcích a přijmete ho za svůj, bude to to nejlepší, co pro něj můžete udělat. Diskutuje na fóru, sledujte RSS kanál a stavte se občas podívat co je nového, procházejte se naším obchodem a pokud se rozhodnete nás podpořit, kupte si to, co vás zaujme... takže hodně štěstí, nový webe, hell yeah!!!

A nezapomeňte: 3D shop je ráj každého 3D grafika!


Za Dimensio crew

Váš

Jan "Pif" Slanina
3Dshop.cz admin