Nacházíte se zde: Rhino3D.cz > Články > Rhinoceros > SpaceNavigator for Notebooks - 3D myška na cestách


SpaceNavigator for Notebooks - 3D myška na cestách

Publikováno: 5.6.2008 | Autor: Jan Slanina | Rubrika: Rhinoceros | Komentáře: 0 - Doporučit

SpaceNavigator for Notebooks - ikonaNové 3D polohovací zařízení SpaceNavigator for Notebooks nahrazuje starší model SpaceTraveller, který se tímto přestal vyrábět. Kompaktní SpaceNavigator for Notebooks je lehčí a menší než jeho "bratříček" SpaceNavigator a proto je ideálním doplňkem vašeho notebooku na cesty a prezentace mimo kancelář. Toto zařízení používáme s Rhinem na prezentacích u zákazníků.

SpaceNavigator for Notebooks - 3D na cestách3D na cestách

Nové 3D polohovací zařízení SpaceNavigator for Notebooks nahrazuje starší model SpaceTraveller, který se tímto přestal vyrábět. Kompaktní SpaceNavigator for Notebooks je lehčí a menší než jeho "bratříček" SpaceNavigator a proto je ideálním doplňkem vašeho notebooku na cesty a prezentace mimo kancelář.

Dostatečně výkonný pro profesionály, dostatečně jednoduchý pro začátečníky.

Doposud byla pokročilá 3D polohovací zařízení určena spíše pro nejvyšší kategorii profesionálních designérů a 3D modelářů. Uvedením zařízení SpaceNavigator for Notebooks společnost 3Dconnexion tuto vzrušující technologii zpřístupnila také architektům, umělcům, strojařům, studentům a každému, kdo si chce užívat ve světě 3D.

SpaceNavigator for Notebooks společnosti 3Dconnexion nabízí přirozenou a intuitivní orientaci ve 3D prostředí oblíbených 3D aplikací včetně Rhina.

Abychom zároveň posouvali, zoomovali nebo natáčeli 3D scénu, stačí stlačit, přitáhnout, naklonit nebo pootočit ovládací kolečko zařízení SpaceNavigator for Notebooks. Poznávání 3D prostředí aplikace jako je např. Google Earth se díky oceněné technologie společnosti 3Dconnexion stává snadným, jednoduchým a zábavným úkolem. Dvě programovací klávesy si uchovají funkce oblíbených aplikací.

Doma na každém pracovním stole s libovolným rozpočtem.

Malý půdorys zařízení SpaceNavigator for Notebooks nebude vedle vašeho notebooku překážet. Při své nízké ceně se rovněž snadno začlení do vašeho rozpočtu.

SpaceNavigator for Notebooks

Pro snadné ovládání aplikace stačí stlačit, přitáhnout, naklonit nebo pootočit ovládací kolečko.

3Dconnexion SpaceNavigator - 01

Klíčové funkce

  • šest stupňů volnosti ovládacího kloboučku
  • dvě programovatelná tlačítka pro funkce vaší oblíbené aplikace
  • malý rozměr, nízká váha, lehce přenosný
  • 3DxSoftware v.3.0 včetně konfiguračního průvodce pro zjednodušení instalace
  • Podpora Google Earth, a mnoha 3D aplikací jako Rhino, Max, Maya, Solidworks atd...
  • kompatibilní s Windows XP, 32-bit a 64-bit
  • Dvouletá záruka
  • USB konektor

Cena zařízení je 3.250,- Kč bez DPH.

Anatomie 3D navigačního zařízení

Všehna naše 3D navigační zařízení vybavena manipulačním kloboučkem, který se pohybuje v 6 stupních volnosti a řídí tak polohu 3D modelu nebo scény. Vyšší typy mají také programovatelná tlačítka, pod která lze namapovat klávesové zkratky různých aplikací a mají také modifikační klávesy pro jednodotykový přístup. Studie ukazuji, že3D modeláři mohou zvýšit svoji produktivitu jednoduše už tím, že společně s použitím myši budou ve své nedominantní ruce držet 3D navigační zařízení.

Dotkněte se a zoomujte

S prstem na ovládacím kloboučku můžete posunovat, zoomovat a otáčet modely a objekty na obrazovce - a to zároveň - bez použití myši. Představte si tu svobodu 6 stupňů volnosti v jediném intuitivním a plynulém pohybu, kterým přesně umístíte svůj 3D model nebo scénu v prostoru.

Jakmile si vyzkousíte 3D navigační zařízení … uvidíte, že bez něj nemůžete být!

Více se dozvíte z anglického PDF s názvem “What is a 3D Motion Controller?

Šetřete čas a klikání myší

Úspora času se zařízením od 3Dconnexion

Ušetřete čas a zdroje, usměrněte průběh své práce. Maximalizujte svoji efektivitu tím, že potlačíte přerušovaní v průběhu práce (navíc pouze s jednou rukou) tím, že využijete integrovaný proces s oběma rukama. Studie ukazují, že použití obou rukou zefektivní vaši práci o 30%.

SpaceNavigator pro notebooky

Související odkazy

Nahoru ↑