Nacházíte se zde: Rhino3D.cz > Články > Rhinoceros > Komerční Rhino pro studenty zdarma? To není sci-fi!


Komerční Rhino pro studenty zdarma? To není sci-fi!

Publikováno: 15.3.2006 | Autor: Jan Slanina | Rubrika: Rhinoceros | Komentáře: 2 - Doporučit

Rhino zdarma - ikonaStudujete a nemáte moc peněz na Rhino, ale chtěli byste s ním pracovat a ještě k tomu jej používat komerčně ? Chtěli byste mít doma legální licenci Rhina velice levně či úplně ZADARMO? To vše je již dnes možné díky novým školním licencím, které nedávno ohlásil McNeel. Přečtěte si co můžete udělat pro to, abyste získali komerční licenci Rhina za desetinu ceny nebo zcela zdarma!

Rhinoceros 3.0 Educational pro komerční práci studentů za mimořádně zvýhodněnou cenu

Licenční politika Rhina, která je zaměřená na školy a studenty, je v mnoha ohledech mimořádně benevolentní a vstřícná. S příchodem nových školních licencí se stala situace již zcela neuvěřitelnou - studenti mohou mít nyní Rhino téměř zadarmo či dokonce ZCELA ZDARMA. Stačí, když pro ně škola nakoupí ty správné licence, o kterých se dozvíte níže.

Jednoduše řečeno, škola nakoupí hromadně školní jednouživatelské licence (Educational single-user license) a poté je prodává jednotlivě studentům. Tato licenční politika je výhodná pro obě strany. Škola sice do licencí zpočátku investuje, ale jejich prodejem se jí prostředky postupně vrátí zpět. A díky hromadné objednávce minimálně 50 licencí je cena za jednu licenci tak výhodná, že ji student získá za méně než polovinu obvyklé studentské ceny. Licenčně ani funkčně tato levná licence není nijak omezena - jediným rozdílem oproti běžné Rhino 3.0 Educational licenci je to, že student dostane Rhino v DVD krabičce bez tištěného anglického manuálu. Na CD nalezne anglickou učebnici 1. a 2. stupně a tytéž materiály v češtině (opět ve formátu PDF) si může vyžádat u svého vyučujícího.

Koupit Rhino levně je fajn... ale úplně zadarmo? Ano, i to je možné!

Na druhou stranu, nikdo nenutí školu, aby licence studentům prodávala. Je na zvážení a možnostech školy, zda licence nakoupí a studentům je dá zcela zdarma nebo za nižší než doporučenou cenu - i to je jedna z možností, jak k novým licencím přistupovat. A v neposlední řadě záleží i na šikovnosti a lobbingu studentů :o)

Ceny licencí

Nejprve si řekneme něco o cenách a druhu nabízených licencí. Možnosti nákupu laboratorní multilicence spolu s balíkem jednouživatelských školních licenci jsou následující:

 • Rhino 3.0 nebo 4.0 Lab licence * + 100 školních jednouživatelských licencí **: cena 299.850,- Kč
 • Rhino 3.0 nebo 4.0 Lab licence * + 50 školních jednouživatelských licencí **: cena 164.850,- Kč
 • každá další Educational jednouživatelská licence: cena 2.850,- Kč

* Lab licence: školní laboratorní multilicence pro instalaci na všech počítačích v rámci jedné učebny
** Speciální verze školní jednouživatelské licence v DVD krabičce bez tištěného manuálu  (anglické učebnice Level I a II jsou obsaženy na CD ve formátu PDF). Na tuto licenci se vztahují obvyklé podmínky školní jednouživatelské licence - tato licence je přesně stejná jako komerční licence, jenom není přenositelná. Jediný rozdíl je v obalu a v absenci tištěného manuálu.

Minimální objednávka je 50 kusů těchto Educational licencí. Pokud škola nemůže objednat takový počet, může objednat individuální "klasické" jednouživatelské Educational licence za 6.200,- Kč / kus.


Otázky a odpovědi

Kolem nových licencí Rhina se jistě vyrojí spousta otázek, protože se jedná o mimořádně zajímavou a neobvyklou licenční a obchodní politiku. Zde se pokusím odpovědět na dotazy, které se v souvislosti s těmito licencemi mohou objevit. Pokud budete mít další dotazy, kontaktujte mě prosím a po jejich zodpovězení je přidám na tento seznam.

Otázka: Naše škola již vlastní multilicenci Rhino 3.0 nebo 4.0 Lab Kit. Můžeme nějak využít této nové nabídky?

Odpověď: Za předpokladu, že je vaše laboratorní licence Rhina 3.0 zaregistrovaná, můžete dokoupit pouze jednouživatelské školní licence v DVD krabičkách za tyto ceny:

 • 100 jednouživatelských školních licencí : cena 286.000,- Kč
 • 50 jednouživatelských školních licencí : cena 143.000,- Kč
 • každá další Educational jednouživatelská licence: cena 2.860,- Kč

Upozornění: licence musí být objednány v jednom balíku v minimálním počtu 50 kusů. Je například možné objednat najednou 60 licencí, ale není možné objednat 50 licencí a za měsíc dokoupit dalších 10. Minimální počet licencí v další objednávce by musel být opět nejméně 50.


Otázka: Kdo je vlastníkem nových školních jednouživatelských licencí?

Odpověď: Škola koupí balík jednouživatelských licencí a prodává je studentům, takže studenti, kteří si tyto licence zaregistrují, budou jejich vlastníky a z toho pro ně vyplývají všechna práva, výhody a závazky. Zde se dozvíte podrobné informace o školních jednouživatelských licencích a podmínkách jejich užívání.


Otázka: Může uživatel jednouživatelské školní licence (DVD krabička, bez tištěného manálu) koupit tento manuál samostatně?

Odpověď: Ne. Tištěný anglický manuál k Rhinu není samostatně prodejný. Řádné jednouživatelské licence s tištěným anglickým manuálem jsou prodávány za 6.200,- Kč + DPH. Zde naleznete ceník veškerých školních produktů.


Otázka: Moje škola si nemůže dovolit nakoupit minimální požadované množství 50 jednouzživatelských školních licencí a nemůžeme tedy tuto nabídku využít?

Odpověď: Škola může zvážit výběr peněz od studentů předem. Pokud ani takto nezíská dostatečný objem prostředků, může kdykoliv objednat naše standardní školní produkty:

 • Rhino 3.0 Lab License (školní multilicence pro celou učebnu): 31.200,- Kč + DPH
 • Jednouživatelská školní multilicence (s tištěným anglickým manuálem): 6.200,- Kč + DPH
 • Další školní produkty: zde najdete podrobný ceník 


Otázka: Kdo může tuto nabídku využít?

Odpověď: Pouze školy a akreditované školní instituce všech stupňů. Objednávka musí být písemná a potvrzená školou. Jednotlivci (učitelé a studenti) si mohou kdykoliv objednat klasické školní licence


Otázka: Jak může student upgradovat svoji školní uživatelskou licenci?

Odpověď: Na upgrade se vztahují běžné ceny jako na klasickou školní licenci. Podrobnosti naleznete zde.

Otázka: Co když si chci dokoupit Flamingo, Penguin a Bongo?

Odpověď: Na tyto programy se vztahují běžné ceny. Podrobnosti naleznete zde.


Ptáte se tedy, co můžete udělat pro to, abyste si i vy mohli koupit plnou komerční licenci Rhina za desetinu komerční ceny a nebo ji dokonce získali úplně zadarmo? Pokud máte ve škole více kamarádů, ketří by rádi za těchto podmínek školní licenci Rhina vlastnili, promluvte si o této možnosti se svým vyučujícím. Nebo mi na níže uvedenou adresu pošlete kontakt na svého vyučujícího a my mu tuto licenci nabídneme sami. Jistě uznáte, že získat Rhino zdarma, to za trochu snahy stojí!

Kontakt pro informace a objednávky nových školních multilicencí:

Dimensio s.r.o.
Tomešova 1
602 00 Brno
Jan Slanina
tel. 543 211 592 nebo 777 188 457
e-mail slanina@dimensio.cz

Související články

Nahoru ↑

Diskuse k článku

 • [2] Pif06. 08. 2006, 14:33 – reakce na [1]

  reagovat

  Ano, školní verzi samozřejmě lze koupit jednotlivě, ovšem za \"plnou\" studentskou cenu 6 200 Kč + DPH. Zvýhodněná cena 2 860 Kč + DPH platí v tom případě, kdy škola hromadně nakoupí minimálně 50 licencí a rozprodává je za tuto cenu studentům.

 • [1] old_Mr_Grim – 06. 08. 2006, 12:34

  Reaguje: [2] - reagovat

  Lze získat studentskou verzi jednotlivě??? Tedy, kdybych si ji chtěl koupit sám. Studuji vyšší odbornou školu se zaměřením na Stavebnictvní a architekturu a zajímám se (z rámci mého koníčku - modelářství) os 3D modelování.