Nacházíte se zde: Rhino3D.cz > Články > Renderování > Umělecké knihy plné počítačové grafiky


Umělecké knihy plné počítačové grafiky

Publikováno: 13.6.2005 | Autor: Jan Slanina | Rubrika: Renderování | Komentáře: 12 - Doporučit

Knihy Exposé - ikonaSpolečnost Dimensio s.r.o. se stala distributorem špičkově vypravených uměleckých knih z oblasti 2D a 3D počítačové grafiky z australského vydavatelství Ballistic Publishing. Tyto knihy přinášejí to nejlepší ze světového digitálního umění a nás může jenom těšit, že při tvorbě některých z publikovaných děl byl použit i program Rhinoceros.

Náš tip: tyto knihy o počítačové grafice můžete zakoupit se slevou 5% v našem internetovém obchodě na adrese www.3Dshop.cz!

Minulý týden k nám dorazila první zásilka těchto nádherných knih a my můžeme se zatajeným dechem rozbalit krabici a podívat se, co nás čeká uvnitř...

Rozbalená krabice s knihami

Momentálně je v nabídce vydavatelství Ballistic Publishing devět titulů, desátý (EXPOSÉ 3) by měl vyjít do dvou týdnů a dva tituly jsou připravovány do tisku (Matte Painting a Character Modeling, oba ze série dArtiste).

A nyní se na jednotlivé tituly podíváme podrobně.

EXPOSÉ 1

Kniha Exposé 1

EXPOSÉ 1 je první umělecká ročenka v tomto oboru, která oslavuje kreativní talent digitálních umělců z celého světa. EXPOSÉ je nebývalá publikace, která opěvuje nejskvělejší digitální umění, jaké kdy svět spatřil. Je to fenomenální globální úspěch, kniha je prodávána po celém světě a obdržela nadšené reakce kritiky ze všech koutů digitálního umění.

V tomto souboru je prezentováno přes 250 vysoce kvalitních, pronikavých digitálních obrázků těch nejlepších světových 2D a 3D prací. "Úžasné efekty, fantastické světy a nevšední hyper-realistické postavy na každé stránce. Ohromující!" Bud Plant, zakladatel Bud Plant Comic Art.

Ukázka stránek knihy EXPOSÉ 1
Ukázka stránek knihy EXPOSÉ 1

EXPOSÉ obsahuje mezinárodní díla, která pokrývají oblasti 3D, digitální ilustrace, průmyslového designu, architektonické vizualizace, her, televize a filmu. Při procházení stránek knihy spatříte eklektickou sbírku prací z celého světa. Obrázky sahají od prací, vytvořených špičkovými světovými designérskými firmami až po přehršel obrázků od etablovaných profesionálů a mnoha, mnoha neznámých a velice mladých umělců, jejichž práce vás naplní úžasem.

Cena 1580 Kč (měkká vazba), 1 800 Kč (tvrdá vazba)

EXPOSÉ 2

Ukázka stránek knihy EXPOSÉ 2

Díky fenomenální popularitě se nyní kniha EXPOSÉ 2 nachází ve druhém vydání. Nové vydání má na obálce brilantní obrázek 'Earl Bird' od maďarského umělce a nositele titulu EXPOSÉ Master Award Petera Fendrika.

Ukázka stránek knihy EXPOSÉ 2
Ukázka stránek knihy EXPOSÉ 2

EXPOSÉ 2 je druhé vydání nejrespektovanější umělecké ročenky v oboru, která oslavuje kreativní talent digitálních umělců z celého světa. EXPOSÉ 1 nastavilo velice vysoký standard kvality výroby a zúčastněných umělců a získalo nadšený ohlas kritiky a mnoho ocenění. EXPOSÉ 2 staví na fenomenálním globálním úspěchu svého předchůdce a představuje ještě více z nejskvělejšího digitálního umění, jaké kdy svět spatřil.

Cena 1580 Kč (měkká vazba), 1 800 Kč (tvrdá vazba)

EXPOSÉ 3

Ukázka stránek knihy EXPOSÉ 3

EXPOSÉ 3 je třetí edice světově nejlepší umělecké série z tohoto oboru, oslavující kreativní talent umělců z celého světa. EXPOSÉ 3 překonává počet příspěvků EXPOSÉ 1 i 2 a nastavuje laťku kvality příspěvků ve stávajících a nových kategoriích ještě výše. Aby bylo možné v EXPOSÉ 3 publikovat další vítězné příspěvky, rozšířil Ballistic Publishing knihu o dodatečných šestnáct stran bez navýšení ceny. Včetně těchto stran obsahuje nyní EXPOSÉ 3 208 stran světově nejlepšího digitálního umění.

Ukázka stránek knihy EXPOSÉ 3
Ukázka stránek knihy EXPOSÉ 3

Ceny EXPOSÉ 3 AWARDS oslavují nejvyšší umělecké počiny v různých oblastech kategorií a stylů. Ocenění grafici prokazují výjimečné splynutí uměleckého a technického mistrovství, které modernímu umělci otevírá exploze digitálních nástrojů. Ve většině kategorií EXPOSÉ 3 jsou oceňovány 3D a 2D (ilustrace) příspěvky samostatně. V knize byly uděleny ceny Master (zlatá) a Excellence (stříbrná).

Cena 1580 Kč (měkká vazba), 1 800 Kč (tvrdá vazba)

VESAGE

Ukázka stránek knihy VESAGE

Členové Visual Effects Society (VES) si vydělávají na živobytí tvorbou dech beroucích vizuálních efektů, které vidíme v kině a v televizi. Ačkoliv hlavní uznání a slávu jim přináší jejich příspěvky k fascinujícím efektům pro filmy, TV a videohry, často také vdechují život vizím někoho jiného. VESAGE je přehlídkou umění, které vytváří členové VES, když zrovna nepracují na vizuálních efektech. Představuje jedinečný vhled do osobní tvořivosti lidí, kteří stojí za mnohými z nejznámějších výtvarných děl na světě.

VESAGE byla původně koncipována jako příležitost pro členy VES ke shlédnutí kreativního úsilí svých kolegů. S pomocí VES Education Committee, klíčových členů VES a redakční rady nakonec Ballistic Publishing s hrdostí představuje přehlídku prací mimořádně talentovaných jedinců. VESAGE obsahuje více než 116 stran uměleckých děl, zaslaných členy VES na fotografickém médiu, jako ilustrace, kresby a dokonce i jako sochy.

Ukázka stránek knihy VESAGE
Ukázka stránek knihy VESAGE

VESAGE je definitivní umělecká kniha, oslavující kreativní talent členů Visual Effects Society a je dostupná ve dvou vysoce kvalitních edicích: s tvrdou vazbou a jako limitovaná edice. Edice s tvrdou vazbou je vytištěna podle vysokých standardů, které nastavilo vydavatelství Ballistic Publishing pro všechny své umělecké knihy, včetně lesklé barevné obálky a ochranného protiprachového přebalu. Limitovaná edice splňuje stejně vysoký standard a navíc je vázána v kůži se zlatou ražbou a je dodávána včetně Certifikátu autentičnosti.

Cena 1 800 Kč (tvrdá vazba), 3 980 Kč (limitovaná edice)

Elemental

Elemental

Elemental představuje svět nejlepšího 3D umění, vytvořeného pomocí produktů společnosti Discreet. První z rostoucí řady titulů Ballistic Publishing o digitálním umění, vzešlý ze spolupráce. Kniha byla vytvořena v partnerství se společností Discreet, divizí společnosti Autodesk. Abychom pokryli všechny oblasti, ve kterých se software od Discreetu používá, vymysleli jsme vysoký profil zástupců na poli vizuálních efektů, vývoje her, architektury a softwarového vývoje.

Ukázka stránek knihy ELEMENTAL
Ukázka stránek knihy ELEMENTAL

Elemental odráží nejrůznější segmenty, obsazené produkty Discreetu, včetně filmové tvorby, TV, her, architektury, designu, vizualizací a umělecké 3D tvorby. Elemental dále rozšiřuje úspěch Discreetu v EXPOSÉ 1, kde byla více něž polovina představených 3D prací vytvořena pomocí nástrojů od Discreet včetně programů 3ds max, VIZ, combustion, character studio, mental ray, flame, flint a inferno.

Redakční rada pomohla z více než 1 000 příspěvků vybrat 251 obrázků od 147 umělců z 36 různých zemí. Obrázky byly rozděleny do následujících kategorií: Beauty, Exterior Architecture, Interior Architecture, Character in Repose, Creature in Repose, Character in Action, Still Life, Product Design, Transport, Humorous, Abstract & Design, a Environment.

Cena 1 620 Kč (tvrdá vazba), 4 380 Kč (limitovaná edice)

Grand Space Opera

Grand Space Opera

Grand Space Opera je druhý titul ze série CG Challenge. Kniha představuje díla a postupy vítězných umělců a finalistů on-line soutěže CG Challenges, organizovaná servery CGNetworks.com a CGTalk.com. Kniha také obsahuje epickou galerii více než 50 pozoruhodných příspěvků.

Kniha CG Challenge Grand Space Opera obsahuje třináct podrobných článků o postupech tvorby oceněných děl vítězů a finalistů a také galerii s pracemi více než 50 umělců, kteří v soutěži obdrželi čestné uznání nebo kteří byli vybráni pro knihu. Grand Space Opera není pouze záznamem CG Challenge, ale je také zdrojem učení, který jde pod povrch postupů, pomocí kterých vítězové a finalisté vytvořili své velkolepé příspěvky. Trvale vysoká kvalita příspěvků do soutěže Grand Space Opera Challenge také způsobila, že jsme museli přidat další stránky, abychom vám mohli ukázat reprezentativní průřez nejlepšími přihlášenými pracemi.

rand Space Opera Challenge (CG Challenge XVI) je soutěž, vyhlášená serverem CGNetworks, která trvala od 18. října 2004 do 17. ledna 2005 a kterou sponzorovaly firmy Boxx Technologies, PNY Technologies, Softimage, Discreet, ART VPS, The Gnomon Workshop, Ballistic Publishing, Turbo Squid, Luxology, Pixologic, Corel a Digital Tutors.

Ukázka stránek knihy Grand Space Opera
Ukázka stránek knihy Grand Space Opera

Ideou Grand Space Opera Challenge bylo myšlení ve velkém - ale opravdu, opravdu ve velkém! To představovalo příležitost k vytvoření ikonického obrazu, zachycujícího klíčové okamžiky civilizací, rozpínajících se v nedozírném galaktickém prostoru... civilizací tak ohromných, že jediným poutem, které je drží pohromadě, je sdílené dědictví společných bájí. Báje o hrdinech, heroických bitvách, vybojovaných proti nepředstavitelným protivníkům, o zdrcujících porážkách a o nepřátelích, kteří zamořili celé galaxie. Legendy o utopických světech a obrovitých planetárních městech, zastiňujících i slunce. Legendy o tajných sektách a celogalaktických spiknutích. Pověsti o útisku a sžíravé chudobě. Legendy o umělcích, vědcích, náboženských vůdcích a politických lídrech.

Cena 1280 Kč (měkká vazba)

Machineflesh

Machineflesh

Machineflesh je první ze série knih CG Challenge, které představují díla a postupy umělců, účastnících se soutěží CG Challenge, organizovaných servery CGNetworks.com a CGTalk.com. Machineflesh se skládá z návodů a obrázků účastníků Machineflesh Challenge (16. březen - 18. červen 2004).

Kniha Machineflesh je vypravena podle nejvyšších standardů cenami ověnčeného týmu Ballistic Publishing. 96 stránek knihy je přeplněno surrealistickými a fantastickými počítačovými obrázky, pocházejících od světově nejprominentnějších členů komunity digitálního umění. Nad rámec nevšedního výběru uměleckých děl, vztahujících se k tématu soutěže Machineflesh, obsahuje kniha podrobný pohled na osm oceněných příspěvků CG Challenge contest.

Ukázka stránek knihy Machineflesh
Ukázka stránek knihy Machineflesh

Soutěž Machineflesh Challenge (CG Challenge XV) pořádaná serverem CGNetworks od 16. března do 18. června 2004 sponzorovaly firmy Boxx Technologies, Wacom, NVIDIA, Discreet, The Gnomon Workshop a Ballistic Publishing. Do soutěže přišlo celkem přes 1 400 příspěvků v kategorii 3D a více než 700 2D prací, což bylo skoro dvakrát více než v předchozím kole Challenge a byl tak ustanoven rekord největší on-line umělecké soutěže, která kdy byla uspořádána! Účastníci měli za úkol vytvořit kombinaci dvou populárních témat - postavy a stroje, jejímž výsledkem měl být obrázek znázorňující mechanicky změněný nebo vylepšený živý organismus.

Cena 1280 Kč (měkká vazba)

d'artiste: Digital Painting

d'artiste: Digital Painting

d'artiste: Digital Painting je přehlídkou práce a technických dovedností těchto autorů: Lindy Bergkvist, Johna Wallina, Philipa Strauba a Roberta Changa. Každý umělecký mistr předvádí své postupy digitální malby prostřednictvím série návodů, která začíná původním konceptem a pokračuje procesem malby až po dokončení. Kniha d'artiste: Digital Painting je rozdělena na čtyři sekce, po jedné pro každého autora. Sekce každého autora obsahuje osobní galerii, umělcovu práci a jeho vlastní myšlenky, 20-stránkovou kapitolu s návody a galerii pro pozvané s více než 20 digitálními malbami od nejtalentovanějších digitálních umělců světa.

Podrobné postupy včetně kreslení obličeje, vyprávění příběhu, proudu vědomé malby, techniky používání blokových modelů, kreslení barvy / tvaru / formy, kreslení 2 za 1, kreslení formálního portrétu a renderování a kreslení vlasů.

Ukázka stránek knihy d´artiste Digital Painting
Ukázka stránek knihy dartiste Digital Painting

Umělci Robert Chang, Linda Bergkvist, John Wallin a Philip Straub vás vezmou do zákulisí své digitální malby a ukážou vám své postupy v Painteru / Photoshopu, které vytváří potřebnou náladu a kvalitu výsledného díla. Série d'artiste je dalším krokem Ballistic Media na cestě k vybudování komunity digitálních umělců tím, že zvýší profil a kredit vedoucích umělců. Nad rámec vlastního materiálu Master Class zvolí každý umělec práce vytvořené komunitou, které inspirují nebo ilustrují postupy, jež ho zajímají. To činí sérii d'artiste jedinečnou, neboť kombinuje technický vhled do práce nejlepších umělců s přehlídkou tvorby komunity digitální ilustrace.

Podtitul d'artiste (vyslovujte d-á-tist) znamená "od umělce" a také "digitální umělec". Každý titul d'artiste bude osahovat postupy a přístupy malé skupiny mistrovských umělců. Knihy d'artiste však nebudou omezeny pouze na postupy a technické triky. Budou také obsahovat galerie prací zúčastněných i jiných umělců, kteří je inspirovali. V kombinaci s rozhovory s umělci dává tento mix čtenáři vyčerpávající vhled do osobností mistrů - ukážou vám své přístupy, postupy, vlivy a také své dílo.

Ballistic Publishing bude rozšiřovat sérii d'artiste, aby obsáhnul všechny aspekty tvorby digitálního obsahu... matnou malbu, koncepční design, kompozici, 3D modelování, animaci, texturování, nasvícení atd.

Cena 1640 Kč (slip case - měkká vazba v pevném pouzdru)

Machine Phase

Machine Phase

Machine Phase: Booby je grafický příběh a pohled do zákulisí vesmíru Machine Phase od Deana Fowlera. Nad rámec grafického příběhu kniha obsahuje informace o tvorbě Machine Phase: Booby Trap, které ukazují, jak Dean a jeho tým přivedli Machine Phase na světlo světa a jaké 3D nástroje a postupy přitom použili.

Machine Phase je bohatý, stylový vesmír, vzniklý z bujné představivosti Deana Fowlera. Expandoval až do filmu, konceptu videohry, hraček a grafické novely. V grafické novele 'Machine Phase: Booby Trap' začne akce ještě před hlavní částí příběhu a dá nám ochutnat, jaké to je žít pod vládou překrásného, zlomyslného a superinteligentního stroje - tyrana. Spatříme pokřivené osudy lidí ovládaných mocnými stroji které touží i nenávidí; tam, kde se střetává maso a kov kde "každý prahne po vytvoření dokonalého světa..."

Ukázka stránek knihy Machine Phase
Ukázka stránek knihy Machine Phase

Více než polovinu knihy 'Machine Phase: Booby Trap' zabírá pohled do zákulisí tvorby této grafické novely. Kapitoly o tvorbě začínají nastíněním ideí a pak se přesuneme k modelování, nasvícení rozpohybování a poté k materiálům a renderování. Jsou vysvětleny jednotlivé scény i komplexní prostředí. Postup "od tužky k pixelům" ukazuje vývoj hlavních postav od počátečních koncepčních skic až po finální rendery. Umělecká galerie představí osobní práci členů týmu, mezi něž patří: Rolf Mohr, Chung Ho Kan, Ed Lee, Kevin Lanning, Pascal Blanché a Chris Jacobs.

Cena 1280 Kč (měkká vazba)

Art of Oddworld Inhabitants: The First Ten Years 1994 - 2004

Kniha Art of Oddworld Inhabitants

Art of Oddworld Inhabitants: The First Ten Years 1994 - 2004 je velice kvalitní kniha, která shrnuje uměleckou cestu legendární herní společnosti Oddworld Inhabitants za posledních deset let - od vize Lorna Lanninga o prvním hrdinovi Oddworldu v roce 1994 až do současnosti. Kniha je mimořádně kvalitně vypravená a obsahuje skvělé obrázky, ukazující příběh umění a vizí Oddworldu a způsobu, jakým společnost přistupuje k tvůrčímu procesu. Také ukazuje, jak si tento proces uchovává nejvyšší standardy kreativity a kvality, přičemž rozvíjí soudržný vesmír, obydlený postavami s bohatými a nezapomenutelnými osobnostmi.

Ukázy z knihy Art of Oddworld Inhabitants
Ukázy z knihy Art of Oddworld Inhabitants

Naplněna úžasnými ukázkami překrásných kreseb, včetně skic, hrubých barevných obrázků, scénářů, obrazovek ze hry a počítačových renderů, provede vás kniha The Art of Oddworld Inhabitants nevšední galerií udivujících obrázků. Kniha odkrývá umění Oddworld Inhabitants tak, jako ještě nikdy předtím.

Momentálně pracujeme na českých stránkách s nákupním košíkem pro váš pohodlný nákup. Prozatím můžete pro objednávky využít e-mailovou adresu slanina@dimensio.cz

A na závěr ochutnávka připravovaných titulů, na které se můžete těšit už nyní - modelování 3D postav a matná malba (dartiste: Character Modeling a dartiste:Matte Painting):

Ukázka z knihy artiste: Character Modeling
artiste: Character Modeling

Ukázka z knihy d´artiste:Matte Painting
d´artiste:Matte Painting

Nahoru ↑

Diskuse k článku

 • [12] pešun – 22. 10. 2006, 19:56 – reakce na [8]

  reagovat

  Ty seš šťastnej člověk! kdes na to nakrdl????

 • [11] jura1220. 09. 2005, 07:53

  reagovat

  Nevím jak se přesně překládá "Matte Painting", ale je to tvorba pozadí (pro film, hry...). Asi bych to nenazval matná malba.
  Osobně se mi nejvíc líbí VESAGE. Ale ta cena...

 • [10] jacquess – 22. 06. 2005, 15:19

  reagovat

  jen co mi prijde vyplata tak si jednu vyberu

 • [9] Superb – 17. 06. 2005, 23:57

  reagovat

  haluzne knihy.skoda ze nemam prachy nazvys.:(

 • [8] Ace – 16. 06. 2005, 09:30

  Reaguje: [12] - reagovat

  Obdivuhodny vykon, ktery si zaslouzi uznani a chvalu. Vlastnim vsechnytri knihy Expose a hodlam nakoupit i ostatni tituly z vydavatelstvi Ballistic a jsem rad, ze vae firma mi tuto koupi velice usnadni.

 • [7] legon16. 06. 2005, 08:41

  reagovat

  Ja si myslim ze je to urcite obrovske plus a urcite nieco objednam ;-)

 • [6] mousek16. 06. 2005, 07:44

  reagovat

  Tak ked mi ich kupite ... :)... si ich pozriem rad.

 • [5] mistle – 15. 06. 2005, 22:38

  reagovat

  Super. Urco objednam :).

 • [4] loocas duber15. 06. 2005, 17:36

  reagovat

  Ja osobne vlastnim EXPOSE I, II a III, THE ART OF ODDWORLD a MACHINEFLESH a musim rict, ze tyto knihy jsou skutecne to nejlepsi, co ve svete digitalniho umeni muzete najit, at uz je to jejich obsahem nebo stylem, jakym jsou tyto knihy delany! Vsem vrele doporucuji!

 • [3] Kira – 14. 06. 2005, 17:32

  reagovat

  budu o tom uvažovat. :o)

 • [2] DarkLight14. 06. 2005, 17:21

  reagovat

  jj :) ha, a ja videl Exposé 2 na vlastni bulvy =) pekny vecicky, ale ty prachy za to proste nedam ;)

 • [1] jirka – 14. 06. 2005, 17:09

  reagovat

  no jo, pekny knizecky :D