Nacházíte se zde: Rhino3D.cz > Články > Renderování > Fryrender - přišel konečně "Maxwell Killer"?


Fryrender - přišel konečně "Maxwell Killer"?

Publikováno: 28.8.2006 | Autor: Jan Slanina | Rubrika: Renderování | Komentáře: 9 - Doporučit

fryrender - ikonaVypadá to, jako by se s renderovacími moduly roztrhl datový pytel. Jen se trh zaplnil klasickými GI renderery, přišel jako posel z nebes Maxwell, který však ve svém striktně unbiased přístupu nezůstal dlouho osamocen. Na paty mu silně dýchá relativně nový plugin s názvem fryrender, který má nabízet to samé co maxwell a dokonce i něco navíc. A dokonce můžete ovlivnit i to, zda bude fryrender dostupný i pro Rhino!

Bude zajímavé sledovat, jak se vypořádá maxwell s konkurencí v podobě fryrenderu. Tato konkuernce je o to pikantnější, že jsou si oba renderery neuvěřitleně podobné nejen svými funkcemi, ale i problémy (průchod slunečního světla přes okenní sklo apod). Aby toho nebylo dost, Nextlimit i Feversoft sídlí pár kilometrů od sebe v Madridu. Podle slov zakladatele Feversoftu však tyto dvě firmy nemají naprosto žádné personální ani jiné propojení a předpokládám, že si ani nechodí po nocích krást zdrojový kód ;-)

A co to vlastně je fryrender a co umí? fryrender je fyzikálně korektní unbiased renderer, to znamená že postupem času jeho řešení konverguje ke správnému výsledku za současného odstraňování šumu.

To znamená, že fryrenderpočítá fotorealisticky a fyzikálně věrné obrázky. fryrender je údajně také velice snadný na obsluhu, to bude jeho další podobnost s maxwellem.

Kromě toho je fryrender prvním renderovacím enginem svého druhu, který dokáže renderovat scény do takového formátu, že se v nich můžete pohybovat v reálném čase s pomocí nového Virtual Reality enginu Random Control 4.

A to hlavní nakone: fryrender existuje zatím pouze ve verzi pro Maxe, ale chcete mít tento úžasný plugin i v Rhinu, tak hlasujte! Zaregistrujte se do fóra na www.fryrender.com a hlasujte na tomto fóru (Wishlist > Which 3D platform...) pro Rhino! Já už svoji občanskou povinnost splnil, tak šup šup, ať natrhneme ostatním virtuální prdelky hehe V okamžiku psaní tohoto článku bylo Rhino druhé (první byla Maya, třetí Cinema). Z Rhina se rychle stává základna pro špičkové rendery, tak proč si nerozšířit tuto zoologickou zahradu o další kousek, že?

A ještě pro namlsání pár obrázků z fryernderu. Dole pod článkem najdete užitečné odkazy na další informace.

fryrender 01

fryrender 02

fryrender 03

fryrender 04

Související odkazy

Nahoru ↑

Diskuse k článku

 • [9] Lukáš M. – 11. 12. 2009, 23:27 – reakce na [8]

  reagovat

  Je pomalejší. Nevím jak moc ale podle mé zkušenosti tak 3 - 5x pomalejší než V-ray. Na druhou stranu, ten čas se vyplatí ...

  Já na něj nedám dopustit

 • [8] sensus – 05. 11. 2006, 16:50

  Reaguje: [9] - reagovat

  Nevie niekto ako je to s rychlostou? Ved pozname maxwell, je skvely, ale ....

 • [7] Michal Horák15. 09. 2006, 13:03

  reagovat

  Taky jsem hlasoval pro Rhino ;-)

 • [6] davouch15. 09. 2006, 11:12

  reagovat

  tak splněno :)

 • [5] Jan Slanina12. 09. 2006, 09:28 – reakce na [4]

  reagovat

  Jojo, dobrá práce :-D Teď ještě aby na to vývojáři vzali zřetel a aby byl ten plugin kvalitní...

 • [4] delph – 11. 09. 2006, 21:56

  Reaguje: [5] - reagovat

  tak rhino vede z drtivou převahou

 • [3] furo03. 09. 2006, 17:55

  reagovat

  no ešteže ťa máme Delph.. ty náš záchranca najväčší,LOL...

 • [2] delph – 03. 09. 2006, 15:36

  reagovat

  tak jsem hlasoval a díky mě se teď dostalo rhino do vedení o jeden hlas před mayu. nepočítám do toho sekci othes která má stejný počet hlasů ale bude to asi pro víc renderů dohromady

 • [1] Petull – 02. 09. 2006, 02:32

  reagovat

  Hmm, vyzera to zaujímavo a pre Rhino nádejne.Dúfam, že štvorka Rhino už bude pre pluginy vyslovene rajom ;-)
  Poslušne hlásim, že sa idem prihlásiť a splniť "občiansku povinnosť".