Nacházíte se zde: Rhino3D.cz > Články > Archiv článků > Květen 2009


Květen 2009

 • Český videoseriál - modelování domu

  Publikováno: 29.5.2009 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Modelování

  Tato série videonávodů je určena začátečníkům, kteří nemají žádnou představu o tom, jak se v Rhinu modeluje, dosud pracovali v jiném 3D programu nebo dokonce jenom kreslili ve 2D a chtěli by vědět, jak se dá v Rhinu jednoduše vymodelovat dům na základě 2D výkresu načteného z AutoCADu. Návod má už 7 dílů a počítám ještě s jeho rozšířením o vizualizaci ve fryrenderu a hypershotu.

 • Už jenom pár dnů - do 1. června (včetně) - máte možnost objednat si plně komerční a časově neomezenou licenci Rhina 4.0 Educational za 3500 Kč včetně DPH. Do stejného data platí také akce na slevu 3D myší, která u vyšších typů činí rovných 50%. Podrobnosti najdete v tomto článku, proto neváhejte a využijte poslední příležitosti k objednání.

 • Komplexní architektura, komplexní geometrie

  Publikováno: 27.5.2009 | Autor: Adam Sirotek
  Rubrika: Rhinoceros

  Vývoj systému a geometrické platformy pro autodidaktický generativní nástroj pro návrh architektury. Návrh geometrie, která se neomezuje na 3D architekturu je vyjádřen definicí v neomezeném počtu dimenzí, finální výstup je však v klasickém časoprostru. Ve článku jsou představeny základní matematické a geometrické principy chování komplexních těles a některé problémy s jejich interpretací.

 • Realtime unbiased render? RC5!

  Publikováno: 21.5.2009 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Renderování

  Jednou to muselo přijít, náznaků bylo hodně a to čekání se už nedalo vydržet. Teď je to konečně tady a je to VELKÁ VĚC. Oficiálně a stroze: fryrender RT je první unbiased renderovací engine na světě se schopností vizualizace v reálném čase. Pokud nejste experti na grafiku, tak vám to asi moc neřekne. Co takhle: vytvořte animaci tak, že se proletíte v plně vyrenderované a fyzikálně korektní scéně a tuto animaci přitom v reálném čase uložíte na disk... nooo? :)

 • T-Splines bez přehánění od základu mění způsob modelování organických tvarů v Rhinu. Už se nemusíte trápit s kreslením křivek a vymýšlením způsobů, jak je potahovat plochami, stříhat, rozdělovat, jak vytvářet plynulé přechody... s T-Splines můžete naopak plochy plasticky tvářet, libovolně složitý model se chová jako jediná editovatelná plocha. V tomto článku najdete spoustu příkladů a názorných videí.

 • Převod modelu z .OBJ do NURBS pod 3 minuty pomocí T-Splines

  Publikováno: 14.5.2009 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Zásuvné moduly

  Zásuvný modul T-Splines můžete využít nejen jako skvělou pomůcku pro rychlé modelování a tvarování složitých organických ploch metodou subdivision surfaces v Rhinu, ale také jako převodník low-res a med-res polygonových modelů, které pochází z modelářů jako je Modo nebo Silo, na plnokrevné NURBS plochy. V tomto krátkém článku se podíváme na konkrétní příklad.

 • Komerční Rhino pro studenty za 3.500 Kč včetně DPH!

  Publikováno: 6.5.2009 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Rhinoceros

  Jen co skončila jedna akce se školními licencemi Rhina, dostáváme nové žádosti o opakování této akce. Vypsali jsme proto nový termín, do kterého si můžete objednávat plně komerční licenci Rhina za studentskou cenu. Opět se nám musí sejít minimální počet 50 zájemců, proto o této akci informujte své spolužáky, učitele a školu, aby byl zajištěn dostatečný počet lidí pro uspořádání této akce.

 • 3D ovladače pro studenty s obrovskou slevou do 1. června

  Publikováno: 5.5.2009 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Rhinoceros

  Naše poslední akce se studentskými licencemi Rhina měla fantastický úspěch a i když skončila už před měsícem, stále se hlásí noví zájemci, kteří se o ní dozvěděli pozdě. Proto jsme se rozhodli tuto akci zopakovat, už brzo se zde dozvíte více. Díky velkému ohlasu na studentské licence se nám navíc podařilo vyjednat s firmou 3DConnexion úžasné studentské slevy na 3D ovladače, které v případě vyšších verzí představují až 50%!