Nacházíte se zde: Rhino3D.cz > Články > Archiv článků > Červen 2007


Červen 2007

 • Essence: The Face - nová kniha s DVD o modelování tváří

  Publikováno: 13.6.2007 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Modelování

  Creative ESSENCE: The Face je první knihou z nové série 3D návodů pro středně pokročilé a pokročilé umělce a grafiky, kteří chtějí vdechnout život svým digitálním postavám. Každá kniha ze série ESSENCE bude zaměřena na určité téma a na jejím obsahu se bude podílet šest až deset nejlepších umělců z celého světa, kteří se s vámi podělí o své přístupy k tvorbě postav.

 • Nové DVD tutoriály od Gnomon Workshop

  Publikováno: 11.6.2007 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Renderování

  Z našeho internetového obchodu 3Dshop.cz už jistě víte, že nabízíme širokou škálu výukových DVD z nejrůznějších oblastí počítačové 2D a 3D grafiky nebo ruční kresby. Mezi nejznámější a nejoblíbenější patří bezesporu tutoriály od hollywoodské firmy The Gnomon Worksop a v tomto článku si ukážeme, jaké novinky se v její nabídce objevily během letošního roku.

 • Deset otázek pro Boba McNeela

  Publikováno: 7.6.2007 | Autor: Roopinder Tara
  Rubrika: Rhinoceros

  Ještě jste nepotkali šéfa CADové firmy, který by byl tak v pohodě jako Bob McNeel. Jeho společnost Robert McNeel & Associates byla dříve dealerem Autodesku, ale nyní je známá jako tvůrce modeláře Rhinoceros, který má přes 150 000 uživatelů, říká Roopinder Tara, zakladatel serveru TenLinks a pokládá Bobovi McNeelovi v mexické Puerta Vallartě na konferenci DIMe (Design Industrial Mexico) 10 otázek.

 • Brazil WIP 15 pro Rhino 4

  Publikováno: 6.6.2007 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Zásuvné moduly

  Firma McNeel vydala další veřejnou pracovní verzi (WIP) renderovacího modulu Brazil r/s 2.0 pro Rhino 4. V této verzi přibylo hodně nových materiálů, shaderů a materiálových voleb. Zdá se, že vývoj pomalu spěje ke konci, alespoň podle některých optimistických vyjádření programátora Andyho Le Bihana. Takže vzůru do stahování a testování nového Brazilu!

 • Obrázky z poslední WIP verze modulu Brazil pro Rhino

  Publikováno: 6.6.2007 | Autor: Paul Sherstobitoff
  Rubrika: Renderování

  Na diskusní skupině Brazilu pro Rhino se objevily velice zajímavé obrázky z poslední verze WIP 15, o které se dozvíte na tomto serveru v krátké době. Autorem těchto obrázků je Paul Sherstobitoff, který se zabývá 2D a 3D grafikou a při své práci extenzivně využívá Brazil a Rhino. Na obrázcích jsou demonstrovány zejména materiálové možnosti nové betaverze renderovacího modulu Brazil 2 pro Rhino.

 • Video - Bob McNeel předvádí Rhino na Macu

  Publikováno: 5.6.2007 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Rhinoceros

  Včera jsme na našem serveru zveřejnili informaci o portaci Rhina na Mac a dnes vám můžeme přinést video jako důkaz. Pod článkem také naleznete odkaz na vynikající článek Ralpha Grabowskeho z aktuálního vydání upFront.eZine. Dozvíte se zde mnoho zajímavého o Rhinu a o jeho obchodním a marketingovém pozadí a také o filosofii a strategii firmy Mcneel.

 • Rhino 4.0 načítá nativní Solidworks *.sldprt a *.sldasm

  Publikováno: 5.6.2007 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Rhinoceros

  McNeel a Datakit společně vyvinuli řešení datového převodu mezi CAD aplikacemi SolidWorks a Rhinoceros 4.0, které je založené na topologickém modelu společnosti Datakit. Toto rozhraní bylo již integrováno přímo do prostředí programu Rhinoceros 4.0. Nyní tedy můžete přímo načítat modely ze Solidworks, aniž byste museli kupovat převodníky, které většinou stojí více než Rhino samotné.

 • Rhino pro Mac OS X? Ano, už se to chystá

  Publikováno: 4.6.2007 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Rhinoceros

  Tak tomu se říká blesk z čistého nebe. Magazín CADinsider přinesl velice zajímavou a vskutku přelomovou informaci - po spoustě ujišťování, že se Rhino nebude portovat na žádné jiné operační systémy, prosákla informace, že se usilovně pracuje na Mac OS X verzi Rhina. McNeel sice vytrvale ujišťuje, že nebude portovat Rhino ani pro Linux, ale kdo ví, co bude za rok, dva...

 • Zásuvný modul DirectX 9 pro Rhino 4

  Publikováno: 1.6.2007 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Zásuvné moduly

  Tento zásuvný modul umožňuje zobrazení v modelovacích pohledech Rhina pomocí režimu DirectX (jadná se konkrétně o verzi DirectX 9) místo standardního zobrazení pomocí režimu OpenGL. Cílem tohoto zásuvného modulu je nabídnout uživatelům Rhina 4.0, kteří se potýkají s problémy s OpenGL, alternativu pro zobrazení. Tento plugin by také měl řešit probémy ve Windows Vista.