Nacházíte se zde: Rhino3D.cz > Články > Archiv článků > Květen 2007


Květen 2007

 • Sleva na Rhino, V-Ray a Maxwell končí 31. května 2007!

  Publikováno: 28.5.2007 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Rhinoceros

  Už jenom pár dnů zbývá do konce období, ve kterém si můžete koupit upgrade na Rhino 4 a komerční licence V-Raye a Maxwellu a jejich kombinace s plným komerčním Rhinem za zvýhodněné ceny. A sleva přitom není malá - u některých balíků je to více než 17.000,- Kč bez DPH. Nenechejte si ujít poslední možnost výhodného nákupu a podívejte se na přehlednou tabulku slev, které můžete získat.

 • Nová kniha o V-Rayi pro Rhino!

  Publikováno: 24.5.2007 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Renderování

  Už se o tom šušká asi půl roku a teď je to konečně oficiální. ASGVis, tvůrce portu V-Raye do Rhina, vydává velice kvalitní knihu o V-Rayi pro Rhino. Kniha jde právě do tisku a hotová by měla být zhruba do dvou týdnů, ale skvělou novinou je, že tato kniha je všem zaregistrovaným uživatelům V-Raye pro Rhino k dispozici zdarma ve formátu PDF! Pod článkem najdete odkaz na stažení knihy.

 • Nový plugin VisualArq - Rhino a architektura

  Publikováno: 24.5.2007 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Zásuvné moduly

  O architektuře toho bylo v posledních měsících v souvislosti s Rhinem napsáno poměrně dost. Nedávno jsem na tomto serveru také zmiňoval připravovaný modul Athens, který přináší toužebně očekávané parametrické modelování pro architekty. Athens nyní vychází pod novým názvem VisualArq ve formě první veřejné betaverze, kterou si může každý uživatel Rhina stáhnout zcela zdarma.

 • Topografický plugin pro Rhino 4

  Publikováno: 17.5.2007 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Zásuvné moduly

  Jak přibývá uživatelů Rhina z řad architektů, setkáváme se stále častěji s požadavkem na modelování terénu. Jako na zavolanou přichází nečekaná zpráva od Claudea Vuattouxe, který náhodou přesně takový plugin vyvíjí. Podle slov autora by měl být k dispozici zhruba do dvou měsíců. Celý projekt vypadá velice slibně a vy teď máte možnost podívat se na obrázky, které dokumentují některé funkce pluginu.

 • Ovládání kamery v Rhinu

  Publikováno: 11.5.2007 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Rhinoceros

  Málokdo ví, že v Rhinu můžete ovládat kameru více způsoby, než je obligátní pravé tlačítko myši a klávesa Shift nebo Ctrl. V tomto článku, který byl publikován na RhinoWiki, si ukážeme, jak lze ovládat kameru pomocí dalších klávesových zkratek a výklad bude doprovázen názornými animacemi. Naučte se plně využívat všechny možnosti, které vám kamera v Rhinu nabízí!

 • Organické modelování s T-Splines pro Rhino 4

  Publikováno: 4.5.2007 | Autor: Ricardo Amaral, Modellistica
  Rubrika: Modelování

  Modelovací nadstavba T-Splines je již nějakou dobu k dispozici a různé ukázky modelů slibují značný potenciál této technologie, nicméně se zatím jednalo o jednoduché demonstrace jednotlivých funkcí. Nyní máte první možnost seznámit se s praktickým využitím T-Splines na skutečném projektu z oboru šperkařství.

 • Renderovací modul V-Ray pro Rhino 4 v prodeji

  Publikováno: 3.5.2007 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Renderování

  Baltimore, 25. duben 2007 — ASGVIS zveřejnil novou verzi Release Candidate ke svému dlouho očekávanému zásuvnému modulu V-Ray pro Rhino 4. Toto vydání je dostupné pouze pro Rhino 4. Verze pro Rhino 3 je také v plánu. V-Ray pro Rhino 4 si můžete koupit již nyní a navíc za zvýhodněnou předprodejní cenu! A navíc je zde plno nových funkcí oproti verzi pro Rhino 3.

 • Auxpecker - realtime render pro Rhino 4

  Publikováno: 2.5.2007 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Renderování

  Vlastně se nejedná o žádný zázrak, jak by mohl nadpis tohoto článku napovídat, ale Auxpeckerova technika není v podstatě nic jiného, než chytré využití map okolí (environment map) a materiálových schopností Rhina 4. Díky novým a novým mapám, které autor této metody na své stránce pravidelně uveřejňuje, můžete velice reálně simulovat různé materiály a povrchy přímo v pohledu Rhina 4.