Nacházíte se zde: Rhino3D.cz > Články > Archiv článků > Únor 2007


Únor 2007

 • SpaceNavigator – revoluce v 3D navigaci vtrhla do domovů

  Publikováno: 17.2.2007 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Rhinoceros

  Na poli hardwaru se toho z hlediska 3D grafiky moc nového neděje. Jistě, od grafických karet se automaticky čeká, že budou stále rychlejší, paměti větší a procesory svižnější, ale jinak ticho po pěšině. Nedávno ale stojaté vody rozvířila firma 3DConnexion, když do našich domácností vpustila technologii do té doby známou pouze vyvoleným uživatelům high-end CADů. Jedná se o 3D polohovací zařízení SpaceNavigator.

 • Rhino 4 Labs: Technical drawing

  Publikováno: 8.2.2007 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Rhinoceros

  Rhino 4 je naprosto úžasná platforma pro vývoj nových funkcí, protože vývojářům nabízí obrovské možnosti, o které jsou ukryté "pod kapotou" programu a běžnný uživatel o nich ani neví. Jednou z těchto výhod je podpora OpenGL 2.0 a jeden z plodů vývoje si teď ukážeme - je jím nový zobrazovací režim Technical, který v reálném režimu zobrazuje neviditelné hrany a dokáže je i skrýt.

 • Rhino a architektura - reportáž z londýnské konference

  Publikováno: 5.2.2007 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Rhinoceros

  V měsíci listopadu léta páně 2006 se v Londýně konala podařená seance s názvem Rhino 4.0 in Architecture - Shape to Fabrication a Dimensio coby slovutná kohorta zfanatizovaných Rhinomaniaků na ní samozřejmě nemohlo chybět. S určitým časovým odstupem jsem se rozhodl zpětně se na toto setkání podívat a podělit se s vámi o poznatky, zážitky a zákusky, které jsme si z této konference odnesli ;-)