Nacházíte se zde: Rhino3D.cz > Články > Archiv článků > Leden 2007


Leden 2007

 • Trocha historie nikoho nezabije aneb cesta do pravěku

  Publikováno: 31.1.2007 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Rhinoceros

  Uživatelé se nás často ptají, odkud se tu Rhinoceros vzal, jakou má historii, kdo je jeho výrobce. Po světě dokonce kolují různé pikantní legendy, proto by nebylo na škodu lehce osvětlit temné kouty počítačového pravěku. Následující text sice už byl publikován v Rhinovinách blahé paměti, ale na tomto serveru se zatím neobjevil, takže nebude na škodu osvěžit si paměť. Nuže, to bylo tak…

 • Rhinoceros 4.0 a jeho technologie UDT ve šperkařství

  Publikováno: 28.1.2007 | Autor: Daniele Nale
  Rubrika: Rhinoceros

  Již několik let jsme svědky významných změn v procesu výroby šperků. Tato proměna je způsoben širokým zavedením CAD systémů v oblasti návrhu a výroby šperků. CAD systémy umožňují vyvinout vysoce kvalitní návrh v kratším čase než pomocí tradiční ruční práce, mnohé však vyžadují delší dobu pro zaškolení a představují také nemalou nákladovou položku. To však není případ Rhina 4 s technologií UDT.

 • Termíny školení a prezentací Rhina na únor 2007

  Publikováno: 26.1.2007 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Rhinoceros

  Společnost Dimensio s.r.o., výhradní dovozce programu Rhinoceros pro Českou a Slovenskou republiku, poskytuje také autorizované školení k tomuto programu. Zarezervujte si místo v učebně a naučte se rychle program používat. Vlastnictví Rhina přitom není podmínkou - zúčastnit se může kdokoliv. Nabízíme i bezplatné prezentace Rhina 4 a zásuvných modulů pro všechny zájemce o program Rhinoceros.

 • Mapy okolí od čtenářů a Davidův kouzelný plugin

  Publikováno: 25.1.2007 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Rhinoceros

  Mapování okolí je velice atraktivní zobrazovací režim Rhina, který vykresluje objekty tak, jako by byly chromové a odráželo se v nich okolí. V pohybu to vypadá nadmíru efektně. Není to jenom jednoúčelová libostka, ale slouží k posouzení kvality plocha - jestli neobsahuje hrboly, nerovnosti nebo zlomy. Standardní knihovna map okolí není nijak extrémně kvalitní a proto vám přinášíme několik map od uživtelů.

 • První krůčky ve V-Rayi pro Rhino - 3. díl

  Publikováno: 18.1.2007 | Autor: Michael Mehnert
  Rubrika: Renderování

  V posledním pokračování miniseriálu o V-Rayi se nejprve zastavíme u samolepek, které znáte například z Flaminga pod názvem Decals. Poté se podíváme na vizualizace exteriéru, hned nato zabrousíme do interiéru, nastavíme si scénu a osvětlení jako ve fotoateliéru a nakonec si ukážeme pár tipů a triků. Autorem tohoto skvělého návodu je stejně jako v minulém dílu Michael Mehnert neboli Micha.

 • GenoPal - nový zásuvný modul pro Rhino

  Publikováno: 11.1.2007 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Zásuvné moduly

  Nedávno zveřejněná betaverze zásuvného modulu GenoPal nepodobá se ničemu, o čem jsme na našem serveru dosud psali. Nevymodelujete s ním ani čárku a nevyrenderuje vám ani pixel. Slouží totiž k výběru barev. Což o to, vybrat barvu snad ještě není tak náročné, ale jaké barvy vybrat k ní, aby všechny dohromady tvořily hezký harmonický celek? Právě o to se postará GenoPal.