Nacházíte se zde: Rhino3D.cz > Články > Archiv článků > Září 2006


Září 2006

 • Učíme se modelovat v programu Rhinoceros 3.0, 2. díl

  Publikováno: 26.9.2006 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Modelování

  Minule jsme si něco řekli o základech toho, jak se ovládá Rhino, takže dnes začneme trochu modelovat. Budeme se věnovat převážně křivkám a některé zajímavé funkce si ukážeme ve formě malého návodu na modelování jednoduchého objektu. Také si povíme jak modelovat co nejkvalitnější křivky a jak opravovat křivky, které mají nepěknou strukturu řídicích bodů. Tak si spusťte Rhinoceros a začneme kreslit!

 • První krůčky ve V-Rayi pro Rhino - 1. díl

  Publikováno: 18.9.2006 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Renderování

  Konečně padla poslední slabina Rhina, kterou byl po celou dobu od jeho vzniku nepříliš kvalitní render. Tvůrci Rhina se sice snažili tento problém překlenout Flamingem, ale jeho mnoho let stará technologie nemohla nabídnout atraktivní algoritmy dnešních pokročilých renderovacích modulů. Ale dost ohlížení zpět do minulosti, V-Ray pro Rhino je zde a my se s ním teď naučíme pracovat.

 • T-Splines pro Rhino - nové informace a videa

  Publikováno: 12.9.2006 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Zásuvné moduly

  Plugin T-Splines přináší do Rhina svěží závan nové modelovací filozofie, na kterou jste mohli být zvyklí spíše z organických modelovacích programů, jako je Maya. Vývojáři si velice pochvalují možnosti a nástroje, které jim Rhino při portování tohoto pluginu nabízí a tvrdí dokonce, že se jim v Rhinu pracuje mnohem lépe než v Maye. Podívejme se tedy, jaké novinky si pro nás vývojáři nachystali.

 • Rhino vs Alias - přímý souboj dvou rivalů

  Publikováno: 10.9.2006 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Rhinoceros

  Když byl Rhinoceros poprvé uveden na trh, vypadalo to jako souboj Davida s Goliášem. Jak ale čas plynul, začalo se Rhino svému hlavnímu konkurentovi stále více vyrovnávat a s příchodem Rhina 4 lze říci, že síly těchto programů jsou více než srovnatelné. Následující objektivní pohled na oba konkurenty nám přináší zkušený uživatel Aliasu a uvidíte, že z tohoto souboje vychází Rhino velice dobře.