Nacházíte se zde: Rhino3D.cz > Články > Archiv článků > Duben 2006


Duben 2006

 • Poser OBJ export pro Rhino

  Publikováno: 28.4.2006 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Zásuvné moduly

  E frontier a Robert McNeel & Associates spojili své síly, aby přenesli realistické lidské postavy do prostředí programu Rhinoceros. Zásuvný modul s exportem pro Rhino si mohou uživatelé Poseru stáhnout ZCELA ZDARMA! Odkaz na stažení najdete v tomto krátkém článečku či spíše tiskové zprávě.

 • Minitutoriál 01: Pravidelný bloboid

  Publikováno: 24.4.2006 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Modelování

  Vítejte v první části série minitutoriálů pro Rhino, ve kterých si ukážeme různé modelovací a geometrické finty, které vám mohou pomoci při tvorbě vašich vlastních projektů. Většinou se bude jednat o návody na modelování relativně jednoduchého objektu, který ovšem zvládnou i začátečníci. V tomto prvním díle se podíváme, jak lze pomocí jednoduché geometrické konstrukce vytvořit zajímavý objekt typu „blob“.

 • Návod na modelovanie parfému - 1. časť

  Publikováno: 20.4.2006 | Autor: Peter „mousek“ Mašek
  Rubrika: Modelování

  Ahojte pri prvej casti návodu na modelovanie parfému v programu Rhinoceros. V tomto seriáli by som Vás chcel naučiť čo najviac funkcií a preto bude napísaný vo viacerých častiach. Prevediem Vás jednoduchými a základnými funkciami pekne krôčik po krôčiku. Ako ukážkový objekt som si zvolil flakón parfému. Tak hurá na to.

 • Na našem spřáteleném diskusním serveru rhino3d.sk byla u příležitosti prvního výročí fungování serveru vyhlášena nová soutěž na modelování dětského kočárku. Pokud se chcete přihlásit a bojovat o jednu ze zajímavých cen, zaregistrujte se na serveru www.rhino3d.cz jako uživatel, přečtěte si pokyny v tomto článku a pusťte se do práce. Přejeme hodně štěstí!

 • Rhino spolupracuje s Google Earth

  Publikováno: 11.4.2006 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Rhinoceros

  Pokud ještě neznáte úžasnou (a hlavně bezplatnou :) aplikaci Google Earth, se kterou máte celou zeměkouli se všemi jejími zákoutími doslova jako na dlani, pak to rychle napravte. V článku se dozvíte podrobnosti a hlavně se dozvíte, jak spolupracuje Google Earth a Rhinoceros 4.0. Možnosti, jaké toto spojení představuje, si teprve začneme uvědomovat...

 • Jak přesný je Rhinoceros?

  Publikováno: 10.4.2006 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Rhinoceros

  Někdy ne zcela přesně říká, že Rhino je CAD, což je vzhledem k jeho mimořádným schopnostem modelování volných tvarů spíše nelichotivé, protože pod CADem si většina lidí představí kreslení čtverečků a koleček, v lepším případě pak krychliček a válců. Zmíněné přirovnání však bývá míněno jinak - spíše vyjadřuje obdiv k přesnosti Rhina. Mají tedy uživatelé velkých CADů důvod obávat se přechodu na Rhino?