Nacházíte se zde: Rhino3D.cz > Články > Archiv článků > Březen 2006


Březen 2006

 • ZSurf - tvorba plastických reliéfních ploch z obrázku

  Publikováno: 30.3.2006 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Zásuvné moduly

  Jak už napovídá titulek, tento prográmek umí převádět gradientní obrázky ve stupních šedé na 3D plochy. Funguje tedy podobně jako příkaz VýškováMapa (Heightfield) v Rhinu, ale nabízí podstatně více možností. ZSurf sice není přímo zásuvný modul pro Rhino, jedná se o samostatně spustitelný program, to nám ale nemusí vůbec vadit, protože ukládá výstup ve formátu .igs, který Rhino načte jako plochy.

 • Komerční Rhino pro studenty zdarma? To není sci-fi!

  Publikováno: 15.3.2006 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Rhinoceros

  Studujete a nemáte moc peněz na Rhino, ale chtěli byste s ním pracovat a ještě k tomu jej používat komerčně ? Chtěli byste mít doma legální licenci Rhina velice levně či úplně ZADARMO? To vše je již dnes možné díky novým školním licencím, které nedávno ohlásil McNeel. Přečtěte si co můžete udělat pro to, abyste získali komerční licenci Rhina za desetinu ceny nebo zcela zdarma!

 • T-splines: organická revoluce v Rhinu?

  Publikováno: 8.3.2006 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Zásuvné moduly

  Rhino je skvělý modelář pro designéry, strojaře a vůbec technicky zaměřené uživatele. Není ale žádným tajemstvím, že jeho slabinou je organické modelování a také je pravdou, že není mnoho ukázek postav nebo příšerek, vymodelovaných v Rhinu. To by měl rázně změnit příchod modulu T-splines, který zatím existuje jen v Maye. Modul T-Splines je údajně tak vyspělý a náročný, že může fungovat pouze v Rhinu 4.