Nacházíte se zde: Rhino3D.cz > Články > Archiv článků > Leden 2006


Leden 2006

 • Dosť bolo technických článků, teď si vám dovolím předložit silně osobní, subjektivní a politicky nekorektní pohled na skvělé setkání se skvělými lidmi v Barceloně - McNeel Reseller Meeting, který se konal 14.-16. září 2005. Uvidíte, co jsme my uctívači Velkého Nosorožce za bandu a proč jsem rád, že jsem součástí toho neuvěřitelného konglomerátu :-) Omluvte prosím nižší kvalitu fotek, bude jich totiž OPRAVDU hodně...

 • KOXY a Rhino

  Publikováno: 27.1.2006 | Autor: Jan Čtvrtník
  Rubrika: Projekty uživatelů

  Většinou se zde věnujeme projektům, které jejich autoři vytvořili "jen tak pro radost". Rhino je ale ideálním nástrojem pro modelování předmětů za účelem jejich skutečné výroby. Dnes vám proto představíme genezi zajímavého projektu KOXY od Jana Čtvrtníka, který za tuto diplomovou práci získal Národní cenu za studentský design a vítězství v soutěži Cesta časem, cesta do budoucnosti, vypsané firmou MM Interier.

 • Brazil 2.0 WIP 7 a nové mapovací nástroje pro Rhino

  Publikováno: 15.1.2006 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Zásuvné moduly

  Informace o nových pracovních verzích produktů většinou uvádíme v sekci "Aktuality". Tentokrát ale uděláme trochu výjímku, protože poslední pracovní verze Brazilu nejen že nabízí mnoho novinek, ale také přichází s novou a pro uživatele Rhina skutečně revoluční a dlouho očekávanou funkcí - přináší totiž solidní nástroje pro planární, sférické, válcové, kubické a UV mapování textur.

 • K čemu vás opravňuje studentská licence?

  Publikováno: 7.1.2006 | Autor: Jan Slanina
  Rubrika: Rhinoceros

  Licenční politika společnosti McNeel zaměřená na studenty je v mnoha ohledech unikátní. Poskytuje studentům takové možnosti a práva, že jsme neustále zavalováni dotazy, zda je to vše míněno opravu vážně a není v tom nějaký háček. Proto vám nyní přinášíme vyjádření samotného Boba McNeela o studentských licencích formou otázek a odpovědí na ně. Povinná četba pro všechny studenty ;)