Nacházíte se zde: Rhino3D.cz > Články > Zásuvné moduly > Zásuvný modul RhinoJewel 5.0 pro šperkaře - 1. díl


Zásuvný modul RhinoJewel 5.0 pro šperkaře - 1. díl

Publikováno: 3.7.2008 | Autor: Jan Slanina | Rubrika: Zásuvné moduly | Komentáře: 0 - Doporučit

RhinoJewel - ikonaZajímáte se o šperky, modelujete v Rhinu, ale divíte se, že vám název zásuvného modulu RhinoJewel nic neříká, navíc v pokročilé verzi 5.0? Když vám ale řeknu, že je to přímý pokračovatel modulu TechGems 4.2 od španělské firmy Techjewel, začne to už doufám být trochu jasnější. V tomto článku se podíváme, co přináší RhinoJewel 5.0 nového.

Osvoboďte svoji kreativitu a zvyšte svoji produktivitu pomocí Rhinojewel 5.0 - nejnovějšího následovníka TechGems 4.2. Nová verze přináší nové rozhraní, optimalizované pro intenzivní šperkařskou tvorbu: kontextová a upravitelná nástrojová tlačítka vám budou velice nápomocna v průběhu práce, která se tak stane plynulejší a intuitivnější než předtím. Integrovaná okna nástrojů a logické rozvržení pro šperkaře vás provedou každým kromem designu a tvorby.

RhinoJewel 5.0 - šperky pro Rhino

Objevte hrubou sílu modulu Rhinojewel 5.0: nástoje pro tvoru pavé s s automatickou detekcí vzdálenosti a kolize; nástroje pro přizpůsobitelnou tvorbu prstenů s volbou kamenůa hrotů; nástroje Bezel Setting Creator, Prong Setting Creator; Ring Creator by Sections pro pametrickou tvorbu prstenů; Weight Tools pro zjištění váhy kamenů i kovu včetně přizpůsobitlného nástroje Full Project Report pro tvorbu výkazů pro různé klienty. Nové nástroje pro uživatelskou tvorbu 2D vzorů pro laserové gravírování a 3D Textur pro nanesení na prostorové plochy. Nový nástroj Automatic Positioning pro automatické polohování objektů pro 3D tiskárny Solidscape®. Knihovna obecných kamenů plus vysoce ceněná knihovna prvků ENLIGHTENED™ - Swarovski pro vkládání přesných broušených kamenů. To byly pouze některé funkce Rhinojewel 5.0, které vám pomohou přetavit vaši představivost do skutečného šperku.

Co přináší Rhinojewel 5.0 nového?

Nejdříve se podíváme na funkce, které přibyly oproti TechGems 4.2

Rozhraní pro návrh šperků - interaktivní menu

Rhinojewel povyšuje uživatelské rozhraní Rhina na novou úroveň: na jedné straně najdete rychlé menu, které se otevírá při najetí myší a šetří tak váš čas a počet kliknutí, než se dostanete k požadovnému příkazu. Rozvržení je provedeno logicky s ohledem na šperkaře se snadno dostupnými nástroji a příkazy , které se ve šperkařství používají nejčastěji).

RhinoJewel 5.0 - šperkařství a Rhinoceros

ikona 1 Ring Creator By Sections

Tento nástroj vám umožní vytvářet prsteny na základě 4 nebo 6 různých řezů (které můžete vybrat z knihovny řezů) a podle množství parametrů, kterými můžete dále upravovat var a velikost prstene. Kombinace řezů a velikostí vám nabízí nekonečné množství variací prstenů.

RhinoJewel 5.0 - vytvoření prstene na základě řezů

Zobrazit video ve Flashi

ikona 2 Eternity Ring Creator - Channel Set

Eternity Ring Wizard vám umožní vytvářet kruhové prsteny s kameny a volit množství a velikost použitých kamenů. Můžete zde měnit mnoho parametrů, ukládat sady parametrů pro pozdější použití a v případě potřeby tyto sady opětovně nahrávat a měnit.

RhinoJewel 5.0 - kruhové prsteny s kamínky

Zobrazit video ve Flashi

ikona 3 Eternity Ring Creator - Prong Set

Eternity Ring Creator (Prong-Set) vám umožní vytvářet prsteny s hroty pro kruhové brilianty během několika sekund. Tento nástroj nabízí sadu parametrů, kterými můžete variovat nekonečnou škálu individualizovaných prstenů, připravených pro výrobu prototypu.

Zobrazit video ve Flashi

ikona 4 Bezel Setting Creator

S Bezel Setting Creatorem můžete vytvářet lůžka pro 8 různých typů brusů (round, square, square, rectangular, octagonal, oval, marquise, pear a triangular) s možností řízení více parametrů formy lůžka.

RhinoJewel 5.0 - tvorba lůžek pro broušené kameny

Zobrazit video ve Flashi

ikona 5 Prong setting creator

Prong Setting Creator je navržen tak, aby vám pomohl s automatickou tvorbou uživatelských hrotů pro všechny typy brusů drahých kamenů. Používá se mimořádně snadně a i nováček bude shopen vytvářet nastavení hrotů během sekund. Tento nástroj současně nabízí velkou svobodu pro přizpůsobení parametrů vašim specifickým potřebám. Můžete si vybrat z mnoha voleb a specifikovat mnoho parametrů a vytvářet tak nekonečné variace nastavení hrotů.

RhinoJewel 5.0 - tvorba hrotů

Zobrazit video ve Flashi

ikona 6 Insert Pavé & Beads Blocks

Tento nástroj pomáhá uživateli během tvorby Pavé Settings a Bead Settings. Slučuje v sobě koncept bloků Rhina s hlubokými znalostmi z oblasti tvorby šperků a technik osazování kamenů. Tento nástroj umožňuje vkádat bloky různých velikostí kamkoliv na určitou plochu a kolmo k ní.

RhinoJewel 5.0 - osazování kamenů

Zobrazit video ve Flashi

ikona 7 Automatic Bead Placement

Tento nástroj slouží pro automatické vkládání personalizovaných zrn ma místa, kam jste umístili pavé bloky.

RhinoJewel 5.0 - osazování zrn

Zobrazit video ve Flashi

ikona 8 Insert Gems & Drills

Nástroj pro vkládání pavé vrtů specifikovaných rozměrů v milimetrech - s odpovídajícím kamenem nebo bez něj - do ploch nebo spojených ploch.

RhinoJewel 5.0 - vkládání vrtů

Zobrazit video ve Flashi

ikona 9 Advanced Booleas Operation

Nástroj pro provádění komplexních booleovských operací s mnoha objekty, který nabízí velkou kontrolu nad objekty a vykonáváním příkazu.

RhinoJewel 5.0 - pokročilé booleovské operace

Zobrazit video ve Flashi

ikona 10 3D Textures

Nástroj 3D Textures vám pomůže při tvorbě prostorových textur pro šperky, hodinky, dárkové předměty atd. Pomocí různých parametrů můžete vytvářet náhodné txtury na rovné ploše. Nejprve musíte vytvořit rovnou plochu a objekt, ze kerého budete generovat texturu. Až budete hotovi, můžete použít 3D otexturovanou rovinnou plochu jako výchozí objekt pro další modelování, zejména pro deformaci podle cílové plochy.

RhinoJewel 5.0 - 3D textury

Zobrazit video ve Flashi

ikona 11 Patern Laser Engravement

Nástroj Pattern for Laser Engraving vám pomůže s automatickou tvorbou vzorů, které můžete aplikovat na šperky, hodinky nebo dárkové a reklamní předměty způsobem laserového gravírování (nebo CNC frézování či rapid prototypingu). Tento nástroj vytváří vzory na rovinných plochách výchozí objekt pro další modelování, zejména pro deformaci podle cílové plochyl.

RhinoJewel 5.0 - laserové gravírování

Zobrazit video ve Flashi

ikona 12 Project Time Tracker

Tento nástroj vede evidenci času, který strávíte nad konkrétním souborem projektu (*.3dm). Je mimořádně užitečný pro modeláře na volné čase, kteří chtějí mít přehled o hodinách, strávených nad jednotlivými projekty. Časový údaj je uložen v souboru 3dm při jeho uložení a při jeho opětovném otevření se měření znovu rozběhne.

RhinoJewel 5.0 - časovač projektu

ikona 13 Full project report

Kompletní výpis materiálu a výhy kovu a kamenů, použitých v daném projektu s možností přidání detailních informací o modelu (obrázky, reference...), modeláři (jméno, logo...), klientovi (jméno, kontaktní údaje...) a komentářů k modelu samotnému.

RhinoJewel 5.0 - výpis informací o projektu

Zobrazit video ve Flashi

ikona 15 Sliced View

Rhinojewel 5.0 nabízí skupinu nástrojů pro výrobu, přípravu a ověření polygonových objektů pro rapid prototyping s as Solidscape. Tyto nástroje umožňují zvýšit produktivitu a zlepšit pracovní postupy u konvenčních STL modelů a u seskupování modelů pro polohování v odlévacím stromečku.

RhinoJewel 5.0 - nástroje pro STL 

V dalším díle se podíváme na funkce, které RhinoJewel zdědil z TechJewel 4.2.

Související odkazy

Nahoru ↑